(Müze Gazhane)’de FİLMLERDEKİ İSTANBUL Gösterimlerinde Bu Hafta: TABUTTA RÖVAŞATA

Filmlerdeki İstanbul, Müze Gazhane

Müze Gazhane’nin açık hava sinemasında, Sinema ve Şehir Hafızası Serisi kapsamında gerçekleşen Filmlerdeki İstanbul film gösterimlerinin yeni oturumunda 1996 yapımı, Derviş Zaim’in yönetmenliğini üstlendiği Tabutta Rövaşata gösterilecek. Film gösterimi 30 Eylül, Perşembe akşamı, 20:00’da herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.


Sinema ve Şehir Hafızası Serisi
“Filmlerdeki İstanbul” Film Gösterimleri
Tarih & Saat: 30 Eylül 2021, Perşembe, 20:00
Konum: Müze Gazhane Açık Hava Sineması
Film: Tabutta Rövaşata
Yönetmen: Derviş Zaim
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık


Geçtiğimiz Temmuz ayı başında kapılarını ziyaretçilere açan Müze Gazhane, Sinema ve Şehir Hafızası Serisi programı kapsamında kent, mimari, kent hafızası odaklı birçok etkinliğe yer veriyor. Eylül ayı boyunca her hafta perşembe günü gerçekleşen ve “Sinemayı şehirle harmanlayan” Filmlerdeki İstanbul film gösterimlerinde ise geçtiğimiz haftalarda şu filmler gösterilmişti:

  • 02 Eylül: Gurbet Kuşları (Halit Refiğ, 1964)
  • 09 Eylül: Kadın İsterse (Nejat Saydam, 1965)
  • 16 Eylül: Ah Güzel İstanbul (Atıf Yılmaz, 1966) 
  • 23 Eylül: Boyacı (Sırrı Gültekin, 1966) 

Filmlerdeki İstanbul gösterimlerinin son oturumunda; 30 Eylül, Perşembe akşamında yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği, 1996 yapımlı Tabutta Rövaşata izleyiciler ile buluşacak. Gösterim herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. 

Gösterim ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Müze Gazhane’nin web sitesini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.