[Sergi]: Back to İzmir

Back to İzmir - Afiş
Back to İzmir sergisi, İzmir’de doğmuş ya da büyümüş olup farklı sebeplerle hayatını başka şehirlerde devam ettiren sanatçıların bir nevi “yuvaya dönüş sergisi” olarak 07 Eylül’de ziyaretçileri ile buluşuyor. Rafet Arslan küratörlüğünde gerçekleşen sergi hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda bulunabilir.

Back to İzmir
Tarih:
07 Eylül – 12 Kasım 2021
Ziyaret: Haftaiçi ve Cumartesi: 09:30 – 17:30, Pazar: 12:00 – 17:00
Konum: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
Küratör: Rafet Arslan


Sergi farklı kuşak ve disiplinlerden 19 sanatçının eserlerini yan yana getirerek çağdaş sanatın farklı dinamiklerini buluşturmayı hedefliyor. Sanatçıların doğup büyüdükleri, kentle samimi ve oyuncul bir yaratı eylemi olan sanat ile yeniden kurdukları ilişkiyi ortaya çıkarma amacına sergide yer alan isimler şöyle:

Ahmet Elhan, Barış Sarıbaş, Candaş Şişman, Darağaç, Fırat Neziroğlu, Genco Gülan, Gülden Ataman, Halil Vurucuoğlu, Hayal İncedoğan, Mehmet Dere, Merve Şendil, Nejat Satı, Sercan Apaydın, Songül Girgin, Şafak Gürboğa, Şevket Akıncı ve İlhami Tunç Gencer, Okan Aydoğan, Onston Can Yeşiloğlu ve Yunus Emre Erdoğan.
Video, enstalasyon, desen, resim, heykel, dokuma, fotoğraf gibi medyumlarda üretilen 20’nin üzerinde eser, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin (AASSM) beş salonunu kaplayan bir görsel deneyimle izleyiciler ile buluşuyor.
Sergi 7 Eylül’de başlayarak 12 Kasım 2021’e kadar pandemi koşulları kapsamında 20 kişi kapasiteyle ziyarete açık olacak. Sergi ve ziyaret hakkında daha ayrıntılı bilgi için AASSM‘nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.