(SAHA Studio) Kapılarını Ziyaretçilere Açıyor!

Türkiye ve dünyadan sanatçı ve küratörlerin üretim, araştırma ve uluslararası etkileşim ortamlarını geliştirmek için çalışan ‘SAHA Studio’ kapılarını açıyor. SAHA Studio’nun üçüncü dönem sanatçıları Yasemin Nur, Onur Gökmen, Ege Kanar, Bengü Karaduman ve Merve Ünsal’ın atölyeleri, 15 Haziran Salı ile 19 Haziran Cumartesi tarihleri arasında her gün 13.00-19.00 saatleri arasında sağlık kurallarına uygun koşullarda randevuyla gezilebiliyor.


SAHA Studio
Sanatçılar:
Yasemin Nur, Onur Gökmen, Ege Kanar, Bengü Karaduman, Merve Ünsal
Konum:
SAHA Studio, Cihangir, İstanbul
Tarih:
15 – 19 Haziran 2021
Saat: 13:00 – 19:00
Ziyaret: Randevu Gerekli


SAHA Studio, Ocak – Eylül 2021 Dönemi Sanatçıları

Stüdyo ziyaretlerinde, ziyaretçilerin tanışma imkanı bulabileceği, SAHA’nın desteği ve Gülsün Karamustafa, Özge Ersoy ve Çelenk Bafra’dan oluşan kurulun davetiyle araştırmalarını Ocak ayından beri SAHA Studio’da sürdüren sanatçıların üreteceği çalışmaların Eylül ayında sergilenmesi planlanıyor. Sanatçılar ve kurul hakkıda ayrıntılı bilgi için SAHA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Stüdyo ziyaretleri kapsamında, SAHA Studio sanatçılarının yanı sıra Atina’daki ARTWORKS işbirliğiyle Temmuz’a kadar SAHA Studio’da araştırmalarını sürdüren küratör Eva Vaslamatzi ve SAHA Yazı Dizisi’ni bu yıl yürüten SAHA Studio’nun misafir yazar ve programcısı Murat Alat ile tanışıp sohbet etmek de mümkün. Ayrıca ziyaretlerde, 10. yılına girmeye hazırlanan SAHA – Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi’nin destek projeleri ve sanatsal işbirlikleri hakkında SAHA ekibinden bilgi de alınabilir.

SAHA Studio hakkında daha ayrınıtlı bilgi için SAHA’nın web sitesini inceleyebilirsiniz. Ziyaret öncesi randevu içinse bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hariçten Sanat, Açık Radyo:

Haziran ayı boyunca ayrıca her hafta SAHA Studio direktörü küratör Çelenk Bafra’nın farklı bir SAHA Studio katılımcısıyla sanat pratiği üzerine kısa söyleşisi yayınlanıyor. Pazartesileri 16.30’da Açık Radyo’da yayınlanan Hariçten Sanat programındaki sohbetlerin ilki sanatçı Onur Gökmen ile gerçekleşti. Video kaydı, SAHA’nın  Vimeo hesabından izlenebilir.

SAHA Derneği Instagram Profili, @sahadernegi
SAHA Derneği Instagram Profili, @sahadernegi

SAHA Instagram Takeover:

SAHA, Instagram hesabını ise her hafta farklı bir SAHA Studio sanatçısı ya da küratörüne devrediyor. 2 Haziran’da Yasemin Nur’la başlayan ‘SAHA Instagram Takeover’ serisi Merve Ünsal ile devam ediyor. Detaylı bilgi için SAHA’nın Instagram profilini takip edebilirsiniz.