(Jotun) YeşilAdımlar’dan 5. Yılında “ecoDrone”la TOHUM TOPU ATIŞI

Jotun YeşilAdımlar, ecoDrone Tohum Topu Atışı

Her sene yeni bir yeşil amaç için harekete geçen ‘Jotun YeşilAdımlar’ kampanyası bu yıl Türkiye’nin belirli bölgelerine ecoDrone ile tohum topu atışı yaparak devam ediyor. Sürdürülebilirlik amacıyla başlayan Jotun YeşilAdımlar projesi beşinci senesinde ‘ecording’ iş birliğinde devam ediyor.

2017 yılından beri Jotun YeşilAdımlar projesi her sene farklı bir yeşil amaç ile sürdürülebilir şekilde devam ediyor. Sosyal sorumluluk projelerinin amacına ulaşması için sürdürülebilir olması gerektiği inancıyla devam eden Jotun YeşilAdımlar projesi beşinci senesinde de ecoDrone ile tohum topu atışları gerçekleştirerek, çalışma yapılması bakımından zorlu olan bölgelere ulaşılacak.

This slideshow requires JavaScript.

Projenin kapsamında Jotun, 250 bin Toros Sediri ve Kızılçam türlerinin kullanıldığı tohum toplarını ilk etapta Mersin Silifke ilçesinde toprakla buluşturacak. İkinci etabında ise Aralık ayında Orman Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen, ulaşılması zor alanlar üzerinde ilerlenecek.

10 dakikada 2 bin 500 adet tohum topu atışı gerçekleşen projede Jotun YeşilAdımlar Uygulaması üzerinden de her 1000 adım için ya da günün sorusunu bilenler adına ağaçlandırılması gereken alanlara ecoDrone ile 1 adet tohum topu atışı yapılarak toprakla buluşturulacak. Jotun YeşilAdımlar ecoDrone Tohum Topu Atışı sayesinde her bir uçuşta 3 kilometrekarelik alanda ekim kabiliyeti sayesinde ulaşılması zor alanlarda çalışma yapılacak. Böylece, kadın istihdamına katkı sağlanmasıyla birlikte 250 bin tohum topu atışı yapılarak, Türkiye’nin belirli bölgeleri yeşillendirilerek doğaya kazandırılacak.

This slideshow requires JavaScript.

Jotun YeşilAdımlar Kampanyası ve ecording iş birliği ile gerçekleşen Tohum Topu Atışı hakkında daha ayrıntılı bilgi için projenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Jotun YeşilAdımlar hakkında 2020’de yayınlanan bi_özet haberi içinse bağlantıya tıklayabilirsiniz.