(AURA) Forum’un DOKUZUNCU Oturumu Düzenleniyor!

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, dijital etkinlik serisi AURA Forum’un dokuzuncu oturumunu 5 Haziran’da düzenliyor.

Farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaştıkları AURA Forum tasarım buluşmalarının dokuzuncu ve Bahar Dönemi kapsamındaki üçüncü oturumu, 5 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te AURA İstanbul’un YouTube kanalında canlı olarak gerçekleşecek.

Forumda; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcılar sunumlarını gerçekleştirerek, tasarım disiplinleri arasında diyaloğun güçlendirilmesine katkı sağlayacaklar.

Stoneline desteğiyle düzenlenen etkinliğin tasarımcı konukları şöyle:

  • Selcen Fidan (Mimar) – Bir Atlas Okuması: Haliç Kıyıları
  • Bengisu Boz (Beslenme Uzmanı) & Öznur Çakan (Mimar) – Yenilebilir Tasarım: Sinbiyotik Enginar
  • Ela Cindoruk (Tasarımcı) – Tasarım Serüveninde Bilinç Akışı: DoilyMoily

Etkinlik, yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’u canlı olarak izlemek için tıklayın.

AURA Forum için açık çağrı devam ediyor

AURA Forum; bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak daha geniş bir alana yayılmasıyla ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi; mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı gibi tasarımla ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek tasarımcılar, 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru-cevap bölümünde ise konukların yanı sıra izleyenlerle de diyalog kurulması sağlanacak.

Detaylı katılım rehberini incelemek için tıklayın. Bahar Dönemi etkinliklerinde yer almak isteyen katılımcıların, en geç 20 Haziran 2021 tarihine kadar bu linkte yer alan online başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.