Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri Kars Başlıyor!

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden 12 belgeselin yer alacağı “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG) Kars” organizasyonu 27 Mayıs- 1 Haziran 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşiyor. Organizasyon kapsamında belgesel film gösterimleri yer aldığı gibi paralel olarak gerçekleşecek panel ve söyleşiler de bulunuyor.


Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG) Kars
Tarih:
27 Mayıs- 1 Haziran 2021
Erişim: Ücretsiz, Kayıt Gerektirmektedir
Mecra: Çevrim İçi
Panel Konuşmacıları: Deniz Zeyrek Zeynep Baş, Coşkun Aral, İlhan Koçulu, Pınar Kaftancıoğlu, Hüsnüye Aydar, Emrah Çoban, Zuhal Okuyan, Alper Akçam, Nida Gönül


Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile hayat bulan organizasyon kapsamında gösterimi gerçekleştirilecek SYFG Seçkisi; temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan belgesellerden oluşuyor. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktarmaktadır. SYFG Seçkisinde yer alan belgeseller şöyle:

SYFG’ye katılmak için önce web sitesi üzerinden “Takipçi” kaydı yapılması ve ardından seanslara kayıt olunması gerekmektedir. Tüm gösterimler ücretsizdir. Film seanslarına kayıt yapıldığında seans günü ve saatinde web sitesinden filmlere erişebilirsiniz.

Paralel Panel & Söyleşiler:

SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrimiçi panel ve tartışmalar da yer alacak. Programda Deniz Zeyrek (Gazeteci), Zeynep Baş (İkizdere Vadisi Aktivisti), Coşkun Aral (Savaş muhabiri, gazeteci), İlhan Koçulu (Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Kurucusu-Başkanı), Pınar Kaftancıoğlu (İpek Hanım’ın Çiftliği Sahibi), Hüsnüye Aydar (Boğatepe Köyü Çevre ve Yaşam Derneği), Emrah Çoban (KuzeyDoğa Derneği, Biyolog), Zuhal Okuyan (Prof. Dr. Halk Sağlığı Uzmanı), Alper Akçam (Emekli Genel Cerrahi Uzmanı, Yazar) ve Nida Gönül (Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcısı) izleyicilerle çevrimiçi söyleşiler gerçekleştirecek.

Film seçkisi ve paralel olarak gerçekleşecek etkinlikler hakkında detaylı bilgi için SYFG’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.