(MAA)’nın “HOLOGRA-MAA” Projesi Venedik Mimarlık Bienali’nde…

Melike Altınışık Architects ‘HOLOGRA-MAA’ projesi ile Venedik Mimarlık Bienali 2021 ile paralel olarak beşincisi düzenlenen European Culture Center’ın ‘Time-Space-Existence’ sergisinde  yer alıyor.


TIMA-SPACE-EXISTENCE
Organizasyon:
European Culture Center (ECC)
Tarih: 22 Mayıs – 21 Kasım 2021

HOLOGRA-MAA
Tasarım: Melike Altınışık Architects-MAA
Tasarım Ekibi: Melike Altınışık, Melih Altınışık, Ömer Faruk Seçim, Hüseyin Kocakuşaklı
Fotoğraf: NAARO
Hologra-MAA Video: Mehmet Akif Sarı
Yapım Video İçerik: MAA, Ege Acar, Archilifography


European Cultural Center (ECC) ‘Time-Space-Existence’ (Zaman-Mekan-Varlık) sergisinde yaşamımızın geleceğini şekillendirmede önemli bir role sahip mimarlar, üniversiteler, efsanevi ustalar, yeni ortaya çıkan stüdyolar, yerleşik küresel uygulamalar, tasarımcılar, sanatçılar, fotoğrafçılar, geliştiriciler, mühendislik şirketleri gibi farklı katılımcılara yer vererek disiplinlerarası bir bilgi aktarımına teşvik etmesiyle biliniyor.

Açılış tarihi 22 Mayıs 2021 olarak açıklanan sergide ziyaretçiler MAA’nın İstanbul’da ki fütüristik 369 metre yüksekliğindeki İstanbul TV & Radyo Kulesi ve Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan ilk öncü Robot ve AI Müzesi projelerinin zaman, mekan ve varoluş hikayelerini, cam piramitlerin içinde holografik alanlar yaratan kavramsal video ve ses enstalasyonu “HOLOGRA-MAA” ile keşfedecekler. Ayrıca sergide ‘fine print’ baskı fotoğraf çalışmaları, 3D printing tekniğiyle tasarlanan proje maketi yer alıyor.

“HOLOGRA-MAA” sergisi Venedik’te altı ay boyunca 21 Kasım 2021’e kadar European Culture Center’ın iki ana sergi binasından biri olan ve Venedik Mimarlık Bienali 2021 ana aksında bulunan Palazzo Bembo’da ziyaret edilebilecek.