“Apartman” Sergisi Kadıköy, Yeldeğirmeni’nde Açılıyor!

Küratörlüğünü Lara Lakay ve Tuba Kocakaya’nın üstlendiği, İstanbul’un kültür ve sanat hayatına alternatif bir sistem önerisinde bulunan, ayrıştırılmış çağdaş sanat ortamını birleştirmeyi amaçlayan “Apartman” sergisi, 27 Nisan – 14 Mayıs 2021 tarihleri arasında Kadıköy Yeldeğirmeni, Apartman No.52’de ziyaretçilerini bekliyor.


Sergi: Apartman
Tarih:
27 Nisan – 14 Mayıs
Konum:
Apartman No.52 – Yeldeğirmeni, İstanbul


Sergide farklı teknik ve materyellerle üretim yapan Ali Kanal, Z.Ayşe Hatipoğlu, Bedia Ekiz, Cansu Yıldıran, Cins, Dila Yumurtacı, Dinçer İşgel, Eşref Yıldırım, Gaye Su Akyol, Gökhan Deniz, Gökhan Deneç, Gökhun Baltacı, Güler Güçlü, Hakan Gürsoytrak, İris Ergül, Kıvılcım Güngörün, Leman Sevda Darıcıoğlu, Meltem Sarıkaya, Mustafa Horasan, Özgür Can Taşcı, Sevim Kaya, Tayfun Gülnar ve Zeynep Özkanca’nın yakın dönem eserlerinin yanı sıra sergiye özel ürettikleri yeni eserleri de yer alıyor. 

This slideshow requires JavaScript.

Sergi sonrasında mimar Hayri Ödensoy tarafından sanattan koparılmadan ve aslına sadık kalarak restore edilecek olan Apartman No.52, mimari proje olarak, sergi, atölye çalışmaları ve misafir sanatçı programlarına ev sahipliği yapmaya devam eden, mahalle deneyimi ve ortak üretime olanak sağlayan, alternatif bir kentsel dönüşüm modeli sunmayı hedefliyor.

Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle sanatçı ve sanatseverleri bir araya getirmeyi hedefleyen “Apartman” sergisi, 14 Mayıs 2021 tarihine kadar Yeldeğirmeni, Apartman No.52’de ücretsiz olarak görülebilir.

KOVID-19 salgını nedeniyle uygulanan sağlık önlemleri kapsamında güvenli bir sergi deneyimi sunmak için, ziyaret süresince maske takma zorunluluğu vardır. Sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak, tüm sergi katlarında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı normal kapasitenin altında tutulacaktır.

Ulaşım, ziyaret gün ve saatleri hakkında ayrıntılı ve güncel bilgi için www.apartman52.com adresi ziyaret edilebilir; sergi hakkında güncel gelişmelerden haberdar olmak için Apartman’ın Instagram hesabını takip edilebilir.