Betonart Yazar Buluşmaları #65: İstanbul’un 1950 Sonrası Konut ve Endüstri Mirası

Betonart’ın “1950’ler İstanbulu” temalı 65. sayısı için düzenlenecek yazar buluşması, 7 Nisan 2021 tarihinde saat 20:00-22:00 arasında Zoom üzerinden yayınlanacak. Sayının konuk editörü Yıldız Salman’ın moderatörlüğünü üstlendiği buluşmada sayının yazarları İstanbul’da 1950 sonrası konut ve endüstri mirasından örnekler sunacak. 


Betonart Yazar Buluşmaları 65: istanbul’un 1950 sonrası konut ve endüstri mirası
Konuşmacılar: Yeşim Erdal, H. İlke Alatlı, Aslı Kırbaş | Burak Öztürk | Çağdaş Kaya, Meriç Altıntaş Kaptan |  Ferdağ Göçek Karabey, Hande Tombaz | Ceren Kahraman Bereket, Ezgi Aydoğan Tekcan | Yusuf Tunca, E. Ebru Omay Polat | Dilara Gür
Moderatör: Yıldız Salman
Tarih: 7 Nisan 2021 – Çarşamba
Saat:
20:00-22:00
Yer:
Zoom


 

Betonart’ın her sayının ardından, ele aldığı tema paralelinde konuk editör ve yazarlarını okurlarıyla buluşturduğu “Betonart Yazar Buluşmaları” pandemi nedeniyle 64. sayıdan itibaren çevrimiçi düzenleniyor. Dergi ekibi, konuk editör, yazarlar ve okurların biraraya geldiği, sayfalara sığmayanların, akıllara takılanların hep birlikte tartışıldığı, tema ile sınırlı kalmayıp mimarlık, tasarım ve sanata dair gündemde ne varsa hepsinin konuşulduğu Betonart Yazar Buluşmaları herkese açık ve ücretsiz düzenleniyor.

Korumanın ancak, varolanın değerini anlayabilmek, kabul etmek ve geleceğe aktarımı konusunda bu değerler lehine kararlar üretmekle mümkün olabileceği düşüncesiyle şekillenen 65. sayının yazar- buluşmasında Yeşim Erdal, H. İlke Alatlı ile Aslı Kırbaş “Koşuyolu Evleri”, Burak Öztürk “Selamsız Ucuz Evler”, Çağdaş Kaya ile Meriç Altıntaş Kaptan “Balmumcu Güzel Konutlar Sitesi”, Ferdağ Göçek Karabey ile Hande Tombaz “Veliefendi İşçi Blokları”, Ceren Kahraman Bereket ile Ezgi Aydoğan Tekcan “Seyrantepe Oto Sanayi Sitesi”,  Yusuf Tunca ve E. Ebru Omay Polat “Tozkoparan Sosyal Konutları” ve Dilara Gür “Doğu Sanayi Sitesi” üzerine sunum yapacak.

Sayıyla ilgili detaylı bilgiye ve sayının dijital ücretsiz pdf’e buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinliğe şu bağlantı üzerinden kayıt olabilirsiniz. Kaçıranlar için etkinlik kaydı daha sonra Binat İletişim&Danışmanlık’ın YouTube kanalı üzerinden de yayınlanacaktır.