Tasarımcılar (AURA) Forum’da Buluşuyor!

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul; yeni dijital etkinlik serisi AURA Forum’un üçüncü oturumunu 19 Aralık’ta düzenliyor.

Farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaşabilecekleri yeni bir platform olan AURA Forum’da, tasarım buluşmalarının üçüncü oturumu 19 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te AURA İstanbul’un YouTube kanalından canlı olarak gerçekleşecek.

Forumda; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcılar sunumlarını gerçekleştirerek, tasarım disiplinleri arasında diyaloğun güçlendirilmesine katkı sağlayacak.

Stoneline sponsorluğundaki etkinliğin tasarımcı konukları ve konu başlıkları şöyle:

  • Ayşe Altıner (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı) – Yenilikçi bir mutfak deneyimi: S&W. scrape and wash
  • Alt Üst – Bir Keşif Pratiği: Zaten var olan, fakat ‘raf ömrü bitmiş’ bir kıyafet yığınının potansiyellerini aramak
  • Güçlü Polat (Cam Sanatçısı) – Hasletin Sınırları
  • İsmail Kocataş (Mimar) – Melikgazi Buluşma Noktası; Medya-Strüktür, Makine-Mimarlık Arayışları
  • Han Tümertekin (Mimar) – Yer Çekimi: Angelos Organik Zeytinyağı Tesisi

Etkinlik; yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’u canlı olarak izlemek için tıklayın.

AURA Forum için açık çağrı devam ediyor

AURA Forum; bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak daha geniş bir alana yayılması ile ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi; mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı gibi tasarımla ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek 5 tasarımcı, 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru-cevap bölümünde ise konukların yanı sıra izleyenlerle de diyalog kurulması sağlanacak.

Detaylı katılım rehberini incelemek için tıklayın. Katılımcıların, başvuru için bu linkte yer alan online formu doldurmaları gerekiyor. Güz Dönemi için planlanan etkinliklerde yer alabilmek için son tarih 30 Ocak 2021.