(San Deco) ile YILIN RENKLERİNİ Yakalayın…

Pantone, bu yıl alışılmışın dışına çıkarak 2021’de iki farklı rengi birden “yılın rengi” ilan etti: “Illuminating” ve “Ultimate Gray”. Pantone’ye göre 2021 ilkbahar/yaz sezonuda ayrıca  mercan ve pembenin en yumuşak tonlarından “Blush Beauty” ve “Pink Suede” de ön plana çıkacak. Pozitif ve ferahlatıcı etkileriyle yeni yıl için umut vadeden bu renkleri San Deco ile iç mekanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Pantone’un önceki yıllardan farklı olarak 2021 yılı için iki farklı rengi belirlemiş olması ise tesadüf değil. Canlı sarı “Illuminating” ve orta doygunluktaki gri “Ultimate Gray” tonlarının birlikteliğinin arkasında umut vadeden bir metafor bulunuyor: “Tünelin sonundaki ışık!” Pantone yetkilileri tek bir rengin 2021’den beklentilerimizi temsil edemeyeceği vurgusuyla bu sene seçimlerini birbirlerini tamamlayıcı rollere sahip bu iki renkten yana kullanmış. Fırtına bulutlarını anımsatan koyu bir gri veya lüks iç mekanların vazgeçilmezi açık griden ziyade, nötr duruşuyla “Ultimate Gray” birçok kişi için bilgeliğin, zekanın ve yeniden inşa etmenin rengi. Bazıları için depresif olarak da kabul edilebilecek olan bu rengin yanına tamamlayıcı olarak gelen ise uçuk bir sarıdan öte, güneş ışığını ve gülümseyen bir yüzü anımsatan “Illuminating”.

Çiçek Demetinden Yansıyan Pastel Tonlar

Pantone’un 2021 ilkbahar/yaz sezonunda ön plana çıkacağını duyurduğu renk tonları ise doğanın mücevherleri olan çiçeklerle oluşturulmuş pastel tonlardaki bir demeti çağrıştırıyor. Sözün kısası, 2021 yılında tüm tasarım alanlarında olduğu gibi, iç mekanlarımızda da çiçekler açacak. Pembenin, yeşilin en naif ve yumuşak tonlarının kullanılacağı dekorasyonlarda ekru da sıklıkla karşılaşacağımız renklerden biri olacak.

Klasikten moderne birçok farklı stile uygun duruşu ile pembenin daha elegan bir versiyonu olan “Pink Suede”, Pantone’un 2021 ilkbahar/yaz sezonunun trend renklerinden biri olarak öne çıkıyor. Biraz turuncudan biraz pembeden ilham alan mercan tonu “Blush Beauty” ise yeni sezonda radikal bir değişimden yana olanların favorisi olacak. Canlı ve dinamik yapısıyla bulunduğu her mekana sıcaklık katan bu renk tonu, tek bir duvara uygulandığında ise iddialı ve çekici bir auraya bürünüyor.

Yılın Trend Renklerini San Deco ile Uygulayın…

Geleneksel düz duvarların yerine, ilham veren doku ve efektlere sahip, hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarım duvarların ön plana çıkacağı 2021 yılında, Pantone’un değişimi müjdeleyen yeni sezon renk tonlarını San Deco ürünleriyle yaşam alanlarına yansıtmak oldukça kolay. San Deco’nun su bazlı ve renklendirilebilir iç cephe boyaları, yeni yılda iç mekanlarda yapılacak tüm değişimler için ideal çözümler sunarken, kullanıcıların da 2021 renk trendlerine hızlı bir şekilde adapte olabilmelerini sağlayacak.


SAN DECO BOYA:
Yüzde yüz yerli sermayeye sahip, Türkiye’nin ilk efekt boya üreticisi San Deco, kimya sanayindeki faaliyetlerine 1965 yılında başladı. 90’lı yıllarda Ar-Ge ve üretimde dekoratif segmentte yer alan efekt boya üzerine yoğunlaşan San Deco, Kocaeli Dilovası ve Cezayir’de toplam 11 bin m² alana kurulu tesislerinde toplam 29 bin ton üretim kapasitesine ulaştı. Büyüme ve üretimde insan ve çevreyi merkeze olan San Deco, TSE ve A+ gibi ulusal ve uluslararası üst düzey standartları uyguladı.

Yarım asırlık tecrübesiyle efekt boya alanında uzmanlaşarak yapı sektörü, boya sanayi ve mimarlık dünyasına tasarım odaklı inovatif fikirler sunan San Deco, benzersiz ürün yelpazesi, dört kıtada 40 ülkeye yayılan uluslararası pazar gücüyle, dekoratif boya sektörünün önde gelen markası oldu. 

Efekt boyanın yanı sıra su bazlı iç ve dış cephe boyaları ile fonksiyonel boya üretimi yapan San Deco, Türk boya sanayinin büyüme ve istihdamına katkı sunmak hedefiyle kurduğu San Deco Tasarım Akademisi’yle sektörel eğitim, nitelikli ustaların yetişmesi ve yenilikçi mimarların gelişimine destek için çalışıyor.

Daha fazla bilgi için: www.sandeco.com.tr