(Bostik Türkiye) DÜNYA LİDERİ Oldu…

Bostik Türkiye, Bostik’in faaliyette olduğu 55 ülkeyi geride bırakarak dünya lideri oldu. Geçen yıla göre 2020 yılında başarısını en çok arttıran ülke olan Bostik Türkiye, en iyi performans ve başarı ödülüne layık görüldü. Bostik Yapı ve Tüketici Bölümü Dünya Yöneticisi Rodrigo Lacerda ve Arkema & Bostik Türkiye Direktörü Bruno Rosso, Bostik’in Çorlu fabrikasını ziyaret etti. Yapılan törende Lacerda, başarı ödülünü Bostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz’e taktim etti.

Avrupa’nın en ünlü bisiklet yarışı Tour de France’nin yıllardır sponsoru olan Bostik, ödülü de bir bisiklet mayosu şeklinde tasarladı. Bisiklet dünyasında pempe mayo İtalya bisiklet turu olan Giro d’Italia’da kullanılıyor.  Bu özel mayo “bütün etapların zamanlarını toplayarak yarışı en kısa sürede bitirene” veriliyor.

Bostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz, bu anlamlı ödülü almaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek: “Pandemi sürecinde sağlık tedbirlerimizi maksimum seviyeye yükselttik ve bütün sistemimizi yeni normale uyacak hale getirdik. Salgının ilk aylarındaki açıklarımızı kapadık ve tekrar hedeflerimize paralel bir doğrultuda ilerledik. Portföyümüze yeni ürün ve uygulamalar katarak hizmet vermeye devam ettik. İç pazarın yanı sıra yakın coğrafyaya da ihracat yaparak potansiyelimizi koruduk. Şimdi yine yeni projelerimiz üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm ürünlerimizin isim ve ambalajlarını global ile uyumlu hale getirme hazırlıklarını başlattık. Yapıştırıcı gurubumuzda geçiş sağlandı. 2021’de devreye girmek üzere aynı çalışmayı Sızdırmazlıklar için de yapıyoruz. Yine Zemin bölümünde de 2021’in 2. çeyreğinde tüm ürünlerin isim ve görüntülerini global portföy ile uyumlu hale getireceğiz.” dedi.


BOSTİK:
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. www.bostik.com.tr

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com