(Flokser Kimya) Yapı Sektörünün ISI, SU ve SES YALITIMINI Tamamlıyor…

Yapı sektörü teknolojileri her geçen gün gelişse de yapılarda ekstra dayanıklılık ve konfor için ısı, su ve ses yalıtımı kritik önem taşıyor. Flokser Kimya’nın en eski binalardan en modern binalara kadar kolayca uygulanabilen poliüre ürün grupları, soğuk, rutubet ve su gibi yıpratıcı dış etmenlerden koruyor; yapıların kullanım ömrünü daha da uzatıyor. Ayrıca kepenk, panjur ve garaj kapıları için geliştirilen poliüretan köpük sistemleri de ısı yalıtımı ve izolasyon ile birlikte sürdürülebilir enerji tasarrufu sağlıyor.

Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip şirketi Flokser Kimya, ürün portföyü ile otomotivden, mobilyaya, medikalden tarıma kadar birçok sektörün sorunlarına çözüm oluyor ve gelişmesine katkı sağlıyor. Flokser Kimya’nın yapı sektörünün ısı, su ve ses yalıtımı ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği poliüretan köpük sistemleri ve poliüre ürün grupları, binalara ekstra dayanıklılık, daha fazla kullanım ömrü, konfor ve dekorasyonda yeni çizgilere fırsat tanıyor.

Yapıların dayanıklılığını artıran yalıtım çözümleri

Binaların daha uzun ömürlü olması, zarar görmemesi için dış ve iç etkenlerden korunması gerekiyor. Yapıların dayanıklılığını ve ömrünü tehdit eden en önemli etmenlerden biri de su faktörü oluyor. Poliüre kaplama malzemeleri ise gösterdikleri üstün özellikleri ve performansları ile su yalıtımı malzemeleri arasında önemli bir yer tutuyor. CE sertifikalı ürünler sunan Flokser Kimya, ürettiği saf ve hibrit poliüre sistemler ile yapıları suya ve neme karşı koruyor; hızla kuruma özelliğiyle zamandan tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyor.

Aynı zamanda çevresel ve ekolojik faktörleri göz önünde tutarak geliştirdiği profesyonel su yalıtımı çözümleriyle de binaların ömrünü uzatan, çevreci, ekonomik ve kaliteli ürünlerle yapı sektörüne hizmet veriyor.  PU ve epoksi astarlar, tek komponentli basecoat ürünler ve iki komponentli bitüm-poliüretan ile yeni nesil su yalıtım ürünleri sunuyor.

Isı izolasyonuyla enerji tasarrufu

Konut, iş yeri kepenkleri, panjurlar ve garaj kapıları için de poliüretan köpük sistemleri üreten Flokser Kimya, bu alanlarda ısı yalıtımının oluşmasına imkan tanıyor. Isı izolasyonu ile sürdürülebilir enerji tasarrufu elde ediliyor; asgari ölçüde de ses yalıtımı sağlanıyor. Bu sistemler, sürekli bir hat içerisinde kullanılıyor ve uygulandığı saca kusursuz bir şekilde yapışıyor.

Yapı sektöründe kullanılan poliüretan sistemler ise ahşap görüntülü ve söve ürünleri olarak da farklı dekorasyonları deneme imkanı veriyor. Kolay işlenebilen, düşük miktarda kullanım avantajı sağlayan su bazlı ve gazlı ürünler olarak kullanılıyor.


Flokser:
Flokser, 1984’de Tükek ailesi tarafından İstanbul’da kurulan bir aile şirketidir. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak teknik deri, poliüre ve poliüretan hammadde üretim ve ihracatı yapmaktadır.