(Rs.Lab), Hands-on[line] DİJİTAL Atölyesini Düzenliyor!

Rs.Lab tarafından düzenlenen Hands-on[line] dijital atölyesinin 26 Eylül 2020 tarihinde saat 10:00-14:00 arasında gerçekleştirilecek olan ilk oturumu katılımcılarını bekliyor.

Pandemi süresince uzaktan eğitim ile devam eden mimarlık eğitiminin, bu sürece kendi konvansiyonel yöntemlerini ne kadar adapte edebildiği ve yeni dijital platformun potansiyel ve kısıtlamaları doğrultusunda kurgulanabilecek yeni modeller, içinde bulunduğumuz sürecin en güncel tartışmaları olarak gözükmektedir. Elle tasarlama ve yapma biçimleri, kameranın elimizi değil yüzümüzü paylaştığı platformlarda varlığını ve iletişimini ne kadar sürdürebilir? Yanlış olan kameranın açısı mıdır sadece  yoksa tasarım yapma biçimlerimizin ve tasarım eğitiminin dönüşüp evrimleştiği bir süreci mi deneyimliyoruz hep beraber?

Ellerimiz ile kullandığımız makas, yapıştırıcı, kalem, cetvel, bilgisayar gibi farklı araçlar ve teknikler aynı sonuçları farklı yollarla mı üretir, yoksa zihni farklı alternatiflere mi açar? Kullandığımız araç ile mi düşünüyoruz yoksa ondan bağımsız mıyız?

Bu sorulara yanıt aramak üzere kurgulanan Atölye süresince katılımcılardan farklı araçları kullanarak kendi tasarımlarını üretmeleri ve bu tasarımlarını diğer katılımcıların tasarımları ile geliştirmeleri beklenmektedir. Malzeme araştırması, üretim tekniği denemeleri, form geliştirme, ölçek ve program kurgusu ile entegrasyon aşamalarından oluşacak atölye, farklı katılımcılardan oluşacak 3 oturum halinde düzenlenecektir. Her oturumun katılımcıları başvuru formundaki bilgiler doğrultusunda yürütücüler tarafından belirlenecektir.

26 Eylül 2020 tarihinde saat 10:00-14:00 arasında gerçekleştirilecek olan ilk oturuma katılmak isteyen mimarlık öğrencileri aşağıdaki formu doldurarak başvuruda bulunabilirler.

Başvuru Formu için tıklayınız

Atölyeyi sosyal medyada takip etmek için: instagram.com/spatialresearchlab/