Renkli (DYO)loglar MODA ve TASARIM Konusuyla Devam Ediyor…

DYO’nun, Aura İstanbul (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) işbirliği ile gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Renkleri ile Renkli DYOloglar söyleşi serisinin bu haftaki konukları Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol ve Mimar-Tasarımcı Şebnem Buhara. Söyleşi, 23 Temmuz Perşembe saat 12.00’de Dyo Boya’nın YouTube hesabından canlı yayımlanacak.


Renkli DYOloglar Arzu Kaprol ve Şebnem Buhara
Tarih:
23 Temmuz Perşembe, 12.00
Yer:
Dyo Boya’nın YouTube hesabı


Türk boya sektörünün köklü markası Dyo, toplumun estetik ve entelektüel değerlerinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. Dyo’nun, AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği söyleşi serisinde derin bilgileri ve geniş ilgi alanlarıyla öne çıkan isimler yer alıyor. Bu seride, konuşmacılar; gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, modadan tasarıma kendi disiplinleri içerisinde sahip oldukları özgün bakış açılarıyla “renk” kavramını düşündürücü bir şekilde yeniden tanımlıyor.

Her hafta Dyo Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanan söyleşilerde birbirinden değerli konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor.  Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri, bu hafta “Moda ve Tasarım” teması ile devam ediyor. Moda tasarımcısı Arzu Kaprol ile mimar ve tasarımcı Şebnem Buhara, kendileri için renklerin ne ifade ettiğini, rengi hangi yöntem ve bakış açıları ile ele aldıklarını anlatacaklar. Malzeme, doku, biçim, felsefe, bağlam ve daha nice kavramları göz önünde bulundurarak gerçekleştirilecek sohbet, 23 Temmuz Perşembe günü saat 12.00’de DYO Boya’nın Youtube kanalından canlı yayımlanacak.

Moda ve tasarımın renklerinin keşfedileceği program www.youtube.com/watch?v=TFx5z8mVf_c  linkinden izlenebilir.