(Knauf) Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti ile GÜÇLÜ Akustik!

İnovatif, enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu ve sürdürülebilir ürünlerin lideri Knauf, Cleaneo®Akustik Alçıpan® Konfeti ile tasarımda farklı bir görselliğe imza atıyor. Mimari açıdan iddialı bir ürün olan ailenin yeni üyesi Konfeti tavan, özel tasarımıyla dekoratif olmasının yanı sıra mekanın akustik performansını arttırıyor ve kötü kokuları emerek ortama temiz havayı geri veriyor.

Kusursuz bir mimari projenin hayata geçebilmesi için, mekanın inşaatında kullanılan malzemeler oldukça önemli. Bu perspektiften hareketle Knauf, Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti – üstün teknolojisiyle ürettiği ürünlere bir yenisini daha ekleyerek sektördeki farkını ortaya koyuyor.

Gürültü ve yankı süreleri kontrol altında

Çok sayıda perforasyona sahip olan Cleaneo® Akustik Alçıpan® ürün ailesi,kullanıldığı binalarda görsel zenginliğin yanı sıra akustik konforu da sağlıyor. Bir mekanda akustiğin kötü olması durumunda, ses dinleyiciye ulaştıktan sonra yankılanıyor ve farklı bir yol izleyerek tekrar dinleyiciye dönüyor. Bu geri dönüş süresinde dinleyici, farklı sesleri de algılıyor. Yani gürültüye maruz kalıyor ve performansı olumsuz yönde etkileniyor. Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti de, yüksek ses yutma özelliğiyle ortamdaki gürültü ve yankıyı kontrol altına alarak verimliliği artırıyor, gürültüye maruz kalanların konsantrasyonu ise olumlu yönde etkiliyor. Bir başka deyişle akustik konforu sağlıyor.

Bulunulan ortamın havası sağlığı etkiliyor

Bu özel ürünün bir başka özelliği de özgün ve estetik tasarıma sahip olması. Mimari açıdan iddialı bir tasarıma sahip olan Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti, dağınık delikli tasarımıyla mekanlara görsel bir zenginlik katıyor. UFF kenar yapısı sayesinde, plaka kenarları birbirinin üstüne gelerek kendiliğinden derz sağlıyor ve uygulama esnasındaki hizalama problemini ortadan kaldırıyor. Bu özelliği ile kesilen plakalarda zayiat daha az oluyor ve plakalarda hizalamaya gerek kalmadığı için çok daha hızlı uygulama sağlıyor.

İsteğe göre arkasında siyah veya beyaz renkte akustik kumaşlı olarak üretilebilen Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti, kapalı mekanlarda temiz havanın ortama geri dönüşünü sağlayarak insan sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. İçeriğindeki zeolit katkısı sayesinde çevreye zarar veren bileşenleri emiyor. Bu özelliğiyle de ; sigara dumanı, amonyak, benzin, hidrokarbon gibi maddelerin yaydığı kötü kokuları engelliyor ve yaşam alanlarını daha sağlıklı hale getiriyor. Mekanlara kolay uygulanabilen Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti, sararma ve kararma yapmayan özelliğiyle öne çıkıyor.


Knauf  Türkiye:
10 milyar Euro’nun üzerinde cirosu olan Knauf,  90’dan fazla ülkede 250 üretim tesisi ve satış ofisi, dünya genelinde 35,000 çalışanı ile kuru yapı sistemleri, sıva ve aksesuarlar, yalıtım malzemeleri, zemin sistemleri ve şapları, sıva ve harç makine sistemleri ile dünyanın lider inşaat malzemeleri üreticilerindendir. Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yer alan ve bölge yönetiminin merkezi olan Knauf Türkiye stratejik konumu ve sahip olduğu yüksek cirosu ile bölgesinin en önemli oyuncularındandır.