Global ve Online T BULUŞMALARI’nın Konuğu: Kim Herforth Nielsen ve Patrik Schumacher

Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle 2014 yılından bu yana Türkiye’de düzenlediği T Buluşmaları’nı ilk kez global ve online olarak gerçekleştirilecek. Bu yıl iki farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak olan T Buluşmaları kapsamında 17 Haziran Çarşamba günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek T05 Buluşması’nda Danimarka merkezli 3XN’nin kurucusu Mimar Kim Herforth Nielsen konuşmacı olacak. 25 Haziran Perşembe günü yapılacak olan T06 Buluşması’na ise İngiltere merkezli Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi Patrik Schumacher konuk olacak.

Moderatörlüğünü mimar Bilge Kobaş’ın yapacağı ücretsiz etkinlikleri canlı olarak izleyebilirsiniz.

Etkinliklerin dili İngilizce olacaktır.


Program:

Tarih: 17 Haziran 2020, Çarşamba
Konuk Mimar: Kim Herforth Nielsen
Saat:   16.00 – 17.00
Kayıt: tmeetings05.eventbrite.com

Tarih: 25 Haziran 2020, Perşembe
Konuk Mimar: Patrik Schumacher
Saat:   16.00 – 17.00
Yayın linki: https://youtu.be/Xn-reR8dHLc


Şişecam Düzcam:
Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurt dışında ise İtalya, Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, dünyanın büyük beş düzcam üreticisi arasında yer almaktadır. 

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
www.sisecamduzcam.com