(BTM)’den ONLINE Eğitimler!

BTM online eğitimleri ile 45 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini uzman kadrolarıyla sektördeki mühendis, mimar tüm yapı profesyonellerinin bilgisine sunuyor. İlk eğitim BTM Teknik Danışmanı Jozef Bonfil’in sunumuyla Su Yalıtım Yönetmeliği oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 3 Temmuz 2017’de yayınladığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ile binalarda su yalıtımı zorunlu hale gelirken, uygulamanın esaslarını belirleyecek olan su yalıtım yönetmeliği de 27 Ekim 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren de yönetmelik yürürlüğe girmişti. BTM Teknik Danışmalı Jozef Bonfil  online eğitimde Su Yalıtım Yönetmeliği ile birlikte  “su yalıtımın projelerinin” tıpkı mimari projeler gibi proje olarak veya rapor olarak verilmesinin zorunlu hale geldiğini belirtti. Bonfil “Yönetmelikle birlikte yalıtım projelerin oluşturulmasından mimari proje büroları sorumlu olacak. Kontrolün ise Yapı Denetim firmalarının sorumluluğunda olacak” dedi.

İkinci eğitim ise Yeşil Çatılar konusunda gerçekleşti. Yeşil Çatılar Ürün Yöneticisi Gül Şenel, Yeşil Çatıların tarihçesini, çeşitlerini, uygulama alanlarını ve sistem bileşenlerini uygulanmış referanslar üzerinden ayrıntılı bir şekilde katılımcılara aktardı. Şenel, “Yapımı 2018 yılında tamamlanan Garanti Bankası BBVA Teknoloji Kampüsü projesinde tercih edilen BTM Optigreen Type S (Cable) sistemi çözümü Türkiye yeşil çatı pazarında bir ilke imzasını attığını belirterek Garanti Bankası BBVA Teknoloji Kampüsü projesi sadece ülkemizin değil, Avrupa’nın da metrajı en büyük, değişken ve yüksek eğimde uygulaması yapılan en özel ve spesifik bahçe çatı alanlarına sahip uluslararası projelerinden biridir” dedi.

Online eğitimlere katılmak için www.btm.co sitesindeki iletişim formu ile kayıt olmak yeterli oluyor. Eğitim duyurularını BTM’nin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:
www.facebook.com/btmyalitim
www.instagram.com/btmyalitim