(Jumpthegap®)’den Covid-19 Gündemiyle TASARIMCILARA Davet!

Banyo alanları için tasarladığı ve ürettiği yenilikçi ürünleriyle dünyanın önde gelen markalarından Roca, bu yıl uluslararası tasarım yarışması jumpthegap®’in Covid-19 salgını süreci kapsamında özel bir versiyonunu düzenliyor.  Bugüne dek 150 ülkeden 25 binden fazla tasarımcının yer aldığı uluslararası yarışma, tasarım dünyasında küresel bir referans noktası olarak konumlanıyor.  Yeni normal dönemine ilişkin yaratıcı fikir ve tasarımlarını paylaşmak isteyen tüm dünyadan tasarımcılara açık olan yarışmaya başvurular 23 Haziran tarihine kadar online olarak yapılabilecek.

Banyolarda daha fazla sağlık, hijyen ve konfor odaklı yeni ürünler ve çözümler sunmaya odaklanan Roca, uluslararası tasarım yarışması jumpthegap®’in bu yıl özel bir versiyonunu sunuyor. Tüm dünyadan tasarımcılara açık olan jumpthegap® değişen ihtiyaç ve beklentilere yönelik yaratıcı fikirleri olan tasarımcıları ortak senaryolar oluşturacakları bir platform kurmaya davet ediyor.

Bu yıl temasını pandemi süreci ve sonrasına göre yaratılacak senaryolara uyarlayan yarışmaya katılacak olanlar, daha iyi bir gelecek için toplumun yeni ihtiyaçlarına yanıt verecek fikir ve tasarımlarını 23 Haziran 2020 tarihine kadar paylaşabilirler.

Roca Group Marka İletişim Direktörü Xavier Torras, yarışmayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Kişisel hijyen, temizlik ve dezenfeksiyon ile ilgili yeni ihtiyaçlarımızı belirleyen yeni bir senaryo, ‘yeni bir normal’ ile karşı karşıyayız. İnsanların güvenli bir ortamda hareket etme ve hem evde hem de kamusal alanda güvenli ürünler kullanma beklentisi ve ihtiyacı bu yeni süreçte hayati öneme sahip olacak. Bu süreç elbette evlerimizdeki banyolar ile sınırlı olmayacak, diğer alanlara da yayılacak. Bu nedenle Roca bu yarışma kapsamını  sadece banyo alanı ile sınırlı tutmadı.”

Başvurular 23 Haziran’a kadar devam ediyor

Barcelona Tasarım Merkezi  (BCD) işbirliği ile bugüne dek 8 kez düzenlenen jumpthegap®, 150 ülkeden 25 binden fazla katılımcı ile uluslararası mimarlık ve tasarım öğrencileri ve profesyonellere yenilikçi çözümler üreterek yeteneklerini sergilemek için bir platform sunuyor. Yarışmaya kayıtlar resmi web sitesi www.jumpthegap.net üzerinden yapılabilecek ve  proje teslim süresi de dahil olmak üzere 8-23 Haziran 2020 tarihleri arasında katılımcılara açık olacak. Kazanan 5 proje 23 Temmuz 2020’de açıklanacak. Yarışmada seçilen 5 projenin her birine 1000 Euro, toplamda 5.000 Euro ödül verilecek.

Yarışmanın her biri alanında uzman jüri üyeleri ise;

  • ABD- WantedDesign kurucuları Odile Hainaut-Claire Pijoulat
  • ABD- Bill & Melinda Gates Vakfı  Su, Sanitasyon ve Hijyen Programı Kıdemli Yöneticisi Carl Hensman
  • Belçika- Birleşmiş Milletler Bölgesel Enformasyon Merkezi Direktörü Deborah Seward Arjantin- Luciano Kruk Studio kurucusu Luciano Kruk
  • İspanya- Roca Group Marka İletişim Direktörü Xavier Torras
  • İspanya- Barselona Tasarım Merkezi (BCD) üst kademe yöneticilerinden Isabel Roig
  • İspanya-Roca Global İnovasyon Proje Müdürü Jordi Corral
  • İspanya- Roca Tasarım Merkezi Direktörü Ernest Hernandez

Roca:
Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış seramik döşeme ve duvar karoları da dahil olmak üzere banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri yüz yıl öncesine dayanan Roca 4 kıtada 22 ülkede yer alan 83 üretim tesisi ile 23, 895 kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaık 1,8 milyar ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor.
www.roca.com.tr