CALLING’20 Söyleşileri (SOM) ve (EAA) ile Devam Ediyor…

Mimarizm ve Anylab işbirliği ile yayına başlayan Calling’20’nin ikinci bölümü SOM Sürdürülebilirlik Uzmanı Mimar Mina Hasman ve Emre Arolat Mimarlık Londra Direktörü Uygar Yüksel’in katılımıyla devam ediyor.

Küresel Covid-19 salgını sürecinde içinde bulunduğumuz bu dönemin kaydını almak, bu kaydı alırken farklı perspektiflerden ilham almak, başta Türkiye ve İngiltere olmak üzere farklı coğrafyalardan tasarımcıların ve mimarların dünyaya, doğaya, yaşama bakış açıları ve üretim yapma biçimleri üzerinden bir etkileşim ortamı yaratmayı hedefleyen Calling’20’nin ikinci yayını “Londra Tasarım Ekosisteminde Yeni Normal 2” Skidmore, Owings & Merrill (SOM) Sürdürülebilirlik Uzmanı, Mimar Mina Hasman ve Emre Arolat Mimarlık (EAA) Londra Stüdyo Direktörü, Mimar Uygar Yüksel’in katılımıyla 7 Nisan 2020, Salı günü saat 14:30’da gerçekleşecek ve salgının Londra tasarım ortamındaki etkileri araştırılmaya devam edilecek.

Calling’20 kapsamında mimarizm.com Youtube kanalı üzerinde düzenlenen tüm buluşmalarda izleyicilerin sorularına yer verilerek etkileşimli bir tartışma ortamı oluşturacak. Tüm buluşmaların video kayıtları yine aynı kanal üzerinde tüm izleyicilerin erişimine her zaman açık olacak.

Etkinlik, kayıt olmaksızın http://www.mimarizm.com/calling2 adresi üzerinden canlı olarak izlenebilir.


Mina Hasman:
2008 yılında Cornell Üniversitesi mimarlık ve 2012 yılında Architectural Association Sustainable and Environmental Design & Engineering bölümlerinden mezun olmuştur. 2012 yılından bu yana Skidmore, Owings & Merrill (SOM) Londra ofisinde çalışmaktadır. SOM’in sürdürülebilirlik ve sağlıklı yaşam operasyonlarına ve uzun vadeli vizyonuna liderlik etmektedir. RIBA Sürdürülebilir Gelecek Danışma Grubu, RIBA Etik ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu, İngiltere Yeşil Bina Konseyi Gelecek Liderleri Programı, CIBSE Akıllı Binalar Grubu ve AIA 2030 Komitesi gibi farklı kurum ve programlarda görev almaktadır.

Uygar Yüksel:
2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi mimarlık ve 2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans programlarından mezun olmuştur. 2004 yılında Emre Arolat Architecture’da (EAA) stajyer olarak çalışmaya başlayan Uygar, yüksek lisans eğitimini 2007 yılında tamamladıktan sonra EAA bünyesine katılmıştır. Karma kullanım, konut, ticaret, konaklama, ofis, kültür, ulaşım ve dini yapılar gibi farklı alanlarda mimari tasarım ve proje yönetimi konusunda deneyim kazanmıştır. Zorlu Center, Sancaklar Camii, Royal Heights Reading, Dubai Creek Park gibi farklı ölçeklerde ve uluslararası projelerde grup lideri olarak çalışmıştır. 2014 yılında EAA Londra Stüdyosu’nu kurmak için İngiltere’ye taşınmış ve direktör olarak çalışmalarını Londra’dan sürdürmektedir.

Nurgül Yardım:
2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi mimarlık ve 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Disiplinlerarası Kentsel Tasarım yüksek lisans bölümlerinden mezun olmuştur. 2011-2018 yılları arasında Emre Arolat Architecture (EAA) ve Bahadır Kul Architects ofislerinde çalıştı. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bilimleri Bölümünde “makerspace” mekanları üzerine doktora araştırmalarına devam etmektedir. 2018 yılından bu yana bireysel/kolektif çalışmalarını Somerset House Stüdyolarındaki ofisi Anylab’de hayata geçirmektedir.  Anylabtalks podcast sunucusu ve yapımcısıdır.