(Yapı Merkezi), RIVER ROBOTICS #8079’un Ana Sponsoru Oldu…

Dünya çapında tanınan Türk inşaat firması Yapı Merkezi, eğitim ve teknolojinin gelişimine verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Özel Irmak Okullarının lise öğrencilerinden oluşan ve Yapı Merkezi’nin ana sponsoru olduğu robotics takımı River Robotics #8079, dünyanın en prestijli uluslararası robot yarışmalarından biri olan First Robotics Competition (FRC)’ye hazırlanıyor. Takım, 6-11 Mart tarihleri arasında İstanbul Ülker Arena’da yapılacak olan uluslararası bölge turnuvalarında FRC Dünya Şampiyonası’na katılma vizesi almayı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

Dünya çapında tanınan Türk inşaat firması Yapı Merkezi, eğitim ve teknolojinin gelişimine verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Özel Irmak Okulları’nın lise öğrencilerinden oluşan ve Yapı Merkezi’nin sponsoru olduğu robotics takımı River Robotics #807; “Zekâ İçin Spor” sloganıyla, dünyanın farklı ülkelerinde 28 yıldır düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olan First Robotics Competition (FRC)’ye hazırlanıyor. First Robotics Competition (FRC)’ye her yıl 35 ülkeden 14-18 yaş grubunda 100 binden fazla öğrenci ve 4 bin takım katılıyor.

River Robotics Team #8079, kısa zamanda önemli başarılara imza attı

2019 yılının haziran ayında kurulan River Robotics #8079, kısa süre içinde önemli başarılara imza attı. Ekim 2019’da katıldıkları ilk turnuva olan Mersin Off–Season’dan “Rookie Inspiration Award” (Sosyal Sorumluluk ve Bilimi Yayma Projeleriyle En İlham Veren Takım Ödülü) ile döndü. Ardından, Kasım 2019’da, FRC Ankara Off Season Robot Turnuvası’nda ise şampiyonluk kupasının yanı sıra, “Highest Rookie Seed” ve “Rookie Inspiration” ödüllerini kazandı.

River Robotics #8079 takımı, 5-11 Mart tarihleri arasında İstanbul Ülker Arena’da yapılacak olan uluslararası bölge turnuvalarında FRC Dünya Şampiyonası’na katılmak için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. FRC Houston Dünya Şampiyonası’na katılarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek isteyen River Robotics #8079, oldukça da iddialı. Mekanik, elektrik – elektronik, yazılım ve PR olmak üzere dört farklı alanda çalışan 15 kişilik bir ekipten oluşan takımın, dört kadın mentörü bulunuyor.