Defne Koz (Creavit) için Tasarladı: Foglia Banyo Serisi

Yenilikçi ürünleri kullanıcısıyla buluşturmaya odaklanan Creavit’in, dünyaca ünlü Türk tasarımcı Defne Koz ile güçlerini birleştirerek tasarladığı yeni koleksiyonu Foglia’yı yakından tanıyalım.

Defne Koz, Foglia’ yı tasarlarken, suyu bir hacim içerisine hapsetmek yerine, onu yücelten, narin hafif kavisli yüzeylerden ilham aldığını vurguladı. Foglia İtalyanca yaprak demek. Klozet, lavabo, armatür ve banyo mobilyalarından oluşan Foglia koleksiyonu, çizgileriyle akışkan, kıvrımlı, doğal, zarif, ince ve organik.

Doğanın kusursuzluğu

Her detayında doğayı yansıtan Foglia, su ile kusursuz bir uyum sağlıyor.

Banyo mobilyasından armatüre, lavabodan klozete kadar banyoyu oluşturan tüm elementler, yumuşak kıvrımlarla ve zarif çizgilerle birbirini tamamlıyor.

Doğanın korunması ve yaşam kaynaklarının gelecek nesillere aktarılması için tasarımdan üretime her ayrıntısı özenle düşünülen Foglia, daha az ve doğal malzeme kullanımıyla, ilham kaynağına duyduğu saygıyı gösteriyor.

İnsan için daha fazla boşluk yaratarak, banyoda rahatlatıcı ve dingin bir ortam sunan minimal tasarımı, doğanın zarafetiyle bir araya getiren Foglia, hem ruha hem bedene hitap ediyor.

Lavabolar

Banyo ile bütünleşen tasarım, gerek duvara gerekse banyo mobilyasına uyum sağlayabiliyor. Suyun doğal akışına müdahale etmeden, onu ön plana çıkartıyor.

Klozetler

Adeta havada süzülen tasarımıyla zarifliği ve hafifliği ön plana çıkarıyor. Yumuşak çizgileri, bağlı olduğu duvarla organik bir bağ oluşturuyor.

Armatürler

Gizli detayları ile banyoyu sadeleştiren ve kullanım sırasında konforu artıran Foglia armatürler, doğal el hareketlerine mükemmel şekilde uyum sağlıyor.

Mobilyalar

Doğal ve zarif tasarım çizgilerini fonksiyonel kullanım detaylarıyla bir araya getiren Foglia banyo mobilyaları, ortamın dinginliğine eşlik ediyor.