(Mimarlığa Merhaba) “Tasarım Kulübü Sektörlerle Buluşuyor” Etkinliğindeydi!

Eskişehir Teknik Üniversitesi Tasarım Kulübü’nün bu yıl beşincisini düzenlendiği “Tasarım Kulübü Sektörlerle Buluşuyor” etkinliği 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleşti. Binat İletişim&Danışmanlık tarafından VitrA desteğiyle düzenlenen “Mimarlığa Merhaba” da etkinliğin son oturumunda öğrencilerle buluştu. 

Mimarlık, içmimarlık, endüstriyel tasarım, moda tasarım ve grafik gibi bölümleri bir araya getirerek interdisipliner çalışma ortamına hazırlanmayı ve fakülte öğrencilerinin sanat çerçevesinde sosyal çevre kazanmalarını amaçlayan Eskişehir Teknik Üniversitesi Tasarım Kulübü’nün düzenlendiği Tasarım Kulübü Sektörlerle Buluşuyor etkinliği 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde YDYO Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Etkinlik, Eskişehir Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra birçok üniversitenin mimari ve tasarım alanındaki öğrencilerinden de yoğun bir ilgi gördü. Etkinlik boyunca yaratıcı disiplinlerden alanında öncü konuklar “Biz kimiz? Sektörde tasarım hangi durumda? Girişimci ve yaratıcı disiplinler hangi disiplinlerle iş birliği içerisinde? Farklı disiplinlerle birlikte çalışmalarımızı nasıl yürütüyoruz?” gibi sorulara dair görüşlerini paylaştı. İzleyiciler de soru ve görüşleriyle katkıda bulundu. Etkinlik fuaye alanında ise farklı okullardan öğrenciler, organizasyon ekibi ve konuşmacılar daha detaylı bir iletişim kurma şansı yakaladılar.

Etkinlik, Binat İletişim&Danışmanlık tarafından VitrA desteğiyle gerçekleşen “Mimarlığa Merhaba” oturumu ile sona erdi. Oturumda Mimarlığa Merhaba Koordinatörü Neslihan İmamoğlu‘nun Mimarlığa Merhaba’nın amacından bahsettiği açılış konuşmasının ardından İKSV İstanbul tasarım Bienali İletişim Koordinatörü Can Koçak, Tasarım Bienali’ni anlattı.

İKSV İstanbul tasarım Bienali İletişim Koordinatörü Can Koçak

Ardından Muğlak Standartlar Enstitüsü (MSE) üyelerinden Mete Godollar, Ali Rıza Atakan Gür, Serenay Coşar, Buket Açıkgöz “Yumurtadan Çiftetelliye: Muğlak Standartlar Enstitüsü” başlıklı sunumlarıyla MSE’nin çalışmalarından örnekler verdi.

 

Muğlak Standartlar Enstitüsü; Ali Rıza Atakan Gür, Mete Godollar, Serenay Coşar, Buket Açıkgöz