(bomontiada) “Şehrine Ses Ver” ile TARİHİN ve MİRASIN İZİNİ SÜRMEYE Devam Ediyor…

bomontiada, sakini olduğu semtin geçmişiyle bağlarını güçlendirmek için “Köklerin Hikayesi”nin izini sürmeye devam ediyor. Farklı kültürlerin miraslarını geçtiğimiz Haziran ayında Bomonti semt dokusunda gözlemleyen Şehrine Ses Ver keşif ve infografik atölyesinin sonucunda çıkan ürünler 1 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’da bomontiada avlusunda tartışılacak.

Semtin çevresel, mimari ve üretim süreçlerini inceleyen görsel anlatım tasarımları, katılımcıların edindikleri altyapı bilgileri, bilimsel yayın araştırmaları ve çevre sakinleriyle görüşmeler sonucu ortaya çıkan çalışmalar, Şehrine Ses Ver forumunda Bomonti sakinleriyle bir araya gelecek.

Yol Yok
Yol Yok

Merve Akdağ Öner, Kemal Şahin ve Ersan Avcı’nın önderliğinde yapılacak, Burcu Akbaba, Başak Nur Vanlıoğlu ve Melih Fırat Ayaz’ın oluşturduğu YOL YOK, “Böyleyken Böyle” başlıklı çalışmada, sosyal ve yapısal dönüşümlerin birbiri ile ilişkisi irdeleyecek. Gamze Yaşar, Ferhat Akbaba ve Alperen Bal’dan oluşan 9.20’nin video çalışmasında, Bomonti’deki sosyo-ekonomik dönüşüm gösterilecek. Ezgi Güler, Anıl Emmiler ve Gözde Karahan ile İZ’in Bomonti’nin değişimi çalışmasında, geçmişten günümüze ayrıntılı harita analizleri sonucunda çıkan veriler görselleştirilecek. Elif Kadayıf, Enes Emin Bahadır ve Melike Üresin’in oluşturduğu, Bomonti’de alan çalışması yapan AKS ekibi ise alanın kullanım çeşitlilikleri üzerinden kesişimlere odaklanacak, bomontiada’nın bir buluşma noktası olma halini tartışmaya açacak.