2020’nin İLK (PNR.istanbul) Etkinliği “Yeniden İşlevlendirme” Konusuna Odaklanıyor!

Yapı sektörüne yönelik profesyonel iletişim ağı ve araştırma platformu PNR.istanbul’un 2020 yılındaki ilk etkinliği “Exchange: Re-Purpose”  6 Mart 2020 tarihinde PwC Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

PwC Türkiye Ortağı ve Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu “Değişim İklimi” başlıklı konuşmasıyla gayrimenkul sektöründe nesiller, öncelikler ve  teknolojinin önderlik ettiği değişimin etkisiyle yeniden işlevlendirme faaliyetlerini küresel ölçekte değerlendirecek ve yapı sektörü yatırımcılarının bu konudaki reflekslerine dair bilgiler verecek.

Ardından iklim koşullarına, ekonomik, sosyo-politik ve kültürel bağlamına yanıt vererek geleneksel İran mimarisine çağdaş bir alternatif sunmayı hedefleyen, özgün tasarım yaklaşımları ile ulusal ve uluslararası birçok ödüllü projeye imza atan İran merkezli mimarlık pratiği Next Office Kurucusu Alireza Taghaboni, uluslararası mimarlık ortamında takdir gören tasarım yaklaşımlarını projeleri üzerinden aktaracak.

Ayrıntılı bilgiye web sitesi üzerinden ulaşılabilir: pnristanbul.com

Etkinliğe kayıt yaptırmak için:
https://exchange-iii-re-purpose.eventbrite.com/

PNR.istanbul, 2019’da Neler Yaptı?

Güçlü kültürel ve coğrafi bağlamıyla İstanbul’u merkez alarak Anadolu’dan Avrupa’ya ve dünyaya yayılan PNR.istanbul; ikili iş görüşmelerinden oluşan  “Face to Face”, gündemdeki konuları odağına alarak tartışmaya açan “Focus”, yeni pazar olanaklarının konuşulduğu “Forum”, iş deneyimlerinin aktarıldığı “Exchange” ve kapsamlı raporlardan oluşan “Research” gibi alt programlarıyla deneyime ve araştırmaya dayalı bilgi üretimini ve bu bilgilerin en hızlı, en etkili şekilde profesyonellerle paylaşılmasını hedefliyor. PNR.istanbul bu kapsamda 2019’da birçok etkinlik gerçekleştirdi.

Exchange

PNR.İstanbul 2019 yılı içinde “New” ve “Journey” başlıklı iki “Exchange” etkinliği düzenledi ve bu etkinliklerde David Gianotten (OMA) ve Melike Altınışık (Melike Altınışık Architects), Saffet Kaya Bekiroğlu (SKA) gibi tanınmış mimarlar deneyimlerini paylaştı.

Explore

PNR.Istanbul “Explore” ile 2019 yılı içinde Sancaklar Camisi, Beyazıt Kütüphanesi, İstanbul Deniz Müzesi, Çamlıca TV Kulesi gibi yapılar mimarlarıyla birlikte gezildi.

Focus

PNR.İstanbul’un gündemdeki konuları tartışmaya açtığı “Focus” programında ise şu ana kadar Rusya ve Irak ile İngiltere pazarı odak konu olarak ele alındı. İlk Focus etkinliğinde LafargeHolcim Irak Ülke İletişim Yöneticisi Nihat Yıldız Rusya ve Irak pazarlarında iletişim stratejilerini paylaştı. İkinci PNR.istanbul Focus kapsamında ise VitrA’nın daveti ile Türkiye’ye gelen RIBA’nın Uluslararası Yöneticisi Azlina Bulmer, İngiltere’de mimarlık yapma pratiği ve yetkisine dair bilgi verdi.

Face to Face

2019 yılında yapılan “Face to Face” etkinliğinde 12 yapı malzemesi firması, İstanbul, Anadolu ve Avrupa merkezli 24 mimarlık ofisi ile yüz yüze görüşme fırsatı buldu.

PNR.istanbul 2020 etkinlikleri için web sitesini takip edebilirsiniz:
https://pnristanbul.com/

 


PNR.istanbul:
Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul (Professional Network and Research Platform Istanbul), güçlü kültürel ve coğrafi bağlamıyla İstanbul’u merkez alarak Anadolu’dan Avrupa’ya ve dünyaya yayılan profesyonel iletişim ağı ve araştırma platformudur.

Düzenlenen faaliyetlerle deneyime ve araştırmaya dayalı bilgi üretimini ve bu bilgilerin en hızlı, en etkili şekilde profesyonellerle paylaşılmasını hedefleyen PNR.istanbul; “Face to Face”, “Research”, “Focus”, “Forum” ve “Exchange” gibi alt programlardan oluşuyor.