(Simes) Zip Comfort Ailesi: Zorlu Mimari Koşullara Çözüm…

1973 yılından bu yana dış mekan aydınlatma alanında öncü üreticilerden olan Simes, ürün ailesi Zip Comfort’u sunar.

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Simes, gömme armatür ailesini genişletti. Tüketicilerin gereksinimleri göz önünde bulunduran ve bu alandaki yarım asırlık profesyonel deneyimini kullanan marka, Zip Comfort ürün ailesini geliştirdi.

Simes, Zip Comfort ürün ailesi ile; parlamayı önleyen, açık havada en iyi performansı sunan bir kalite ile tüketici karşısına çıktığının altını çiziyor.

LED’li armatürler, son derece küçük boyutlara ve yüksek parlaklığa sahip ışık kaynaklarıdır.

Simes, Zip Comfort ile aşırı parlaklığa karşılık görsel konforu artırmayı hedefliyor.

Simes, yeni ürün ailesi ile LED ışık kaynağını, yarattığı sistemde geri plana konumluyor ve gömme armatür görünümünü yeniliyor.  LED’in geri çekilmiş konumu sayesinde Zip Comfort, parlamayı önemli ölçüde azaltıyor ve ortaya ileri teknolojik bir sistem çıkıyor.

Verimlilik açısından hassas değerlere sahip ürün ailesi, yüksek performans elde etmek için geliştirilirken, farklı boyutları ile her türlü mimari koşula cevap veriyor.  Yuvarlak ve kare çeşitleri bulunan gömme armatürlerin, paslanmaz çelik ve siyah alüminyum seçenekleri bulunuyor.

Farklı optik sistemleri ve aksesuarları ile dar veya asimetrik açılar yaratabilen Zip Comfort, farklı lens ve reflektör parçalarıyla da yumuşak ya da dağınık ışık kaynağı oluşturmaya imkan tanıyor. COP (Chip on Board) LED özelliği ile dikkat çeken gömme armatürler, bu özellik sayesinde daha güçlü bir ışık veriyor ve verimliliği en üst düzeye çekiyor.

Renk oluşturma endeksi, (CRI, Color rendering index) ise bir ışık kaynağının, nesnelerin renk tonlarını en gerçekçi ve doğal bir şekilde ortaya çıkarma yeteneğini gösteriyor. Simes bu alanda da bir ilke imza atıyor; iç mekanlar için renk oluşturma endeksi standardı genellikle 90 iken, dış mekan uygulamalarında genellikle 80 veya 70 oranları kullanıyor. Zip Comfort ailesinin tüm versiyonları ise CRI 90’a sahip LED kaynakları ile donatıldı.

Simes, Zip Comfort ailesi ürünlerini 4000K, 3000K, 2700K olmak üzere toplam 3 farklı renk sıcaklığı ile sunuyor.

Doğru ışık verimliliği ve yüksek kalitede ışık deneyimi yaratmak için sınırları zorlayan Zip Comfort ürün ailesinin, bu alanda son çalışmaları olmadığını belirten Simes, araştırmalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor ve aydınlatma sektörünün öncü markaları arasındaki yerini alıyor.

Simes’in ileri teknoloji özelliklerine sahip ürünlerine TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nisbetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir; TEPTA’nın deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz: www.tepta.com


TEPTA Aydınlatma:
TEPTA Aydınlatma 1991’den bu yana mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. TEPTA Aydınlatma hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. TEPTA, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.

TEPTA’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı, gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada, iç mekanlardan dış mekanlara ve bina cephe aydınlatmasına kadar uzanır. Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünlere ve en iyi hizmete TEPTA’da ulaşmak mümkündür.

TEPTA böylesine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini 28 yılı aşkın süredir temsilcisi olduğu iGuzzini’nin yanı sıra alanında önde gelen 30’dan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirmektedir. Tasarım ve kaliteleriyle öne çıkan bu markalardan bazıları, Simes, Leucos, Studio Italia Design, Delightfull, Roger Pradier, Lasvit, Brand van Egmond, Catellani and Smith, Cini and Nils, Kundalini, Aqua Creations, Linea Light Group, ilFanale, Torremato ve Terzani’dir. 30.000 kadar ürün çeşidine sahip olan TEPTA Aydınlatma’nın 1.Levent’teki 4 katlı mağazasında bu yelpazenin çarpıcı örnekleri sergilenmektedir.