[Sergi]: “Telaşsız”

Güher Mörel; aylık dergilerdeki fotoğraflarının ardından ilk kişisel sergisini, “Telaşsız” adıyla, 19 Şubat’ta Galata’da Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açıyor.

 


Telaşsız
Tarih: 19 Şubat -08 Mart 2020
Yer: Schneidertempel Sanat Merkezi


Sergide 30’a yakın fotoğraf yer alıyor. Mörel sergi ile ilgili; “Profesyonel fotoğraf makinaları ile yaptığım çekimler ister istemez sıradan naif olan her şeyi, seçilmiş ve özel olana dönüştürüyor. Kimi zaman coşkunun yerini mahcubiyet, doğallığın yerini kurgu alabiliyor. Cep telefonlarında giderek yetkinleştirilen kamera özellikleri ile an’a odaklanmak ve bozulmadan, değişmeden sabitlemek ve söyleyeceğini alçak sesle, telaş etmeden söylemek mümkün olmaya başladı. Doğrusu bunun çekiciliğine kapılmamak mümkün değildi. Henri Cartier Bresson’un ‘Fotoğrafı makina değil insan çeker’ sözünü de hatırlayarak yıllar içinde çekilen fotoğraflar bu sergi ile gün yüzüne çıkmış oldu. Fotoğraflarımı gören Tan Oral beni yüreklendirmese bu sergi olmazdı.”

Bu sergideki tüm fotoğraflar çeşitli modellerde Iphone cep telefonu ile çekilmiştir.

Güher Mörel’in Telaşsız adlı sergisi 19 Şubat Çarşamba saat 18:00- 20:00 arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açılışını yapacak ve 08 Mart 2020 tarihine dek açık olacak.

Galeri pazartesi günleri kapalı olup, diğer günler 11:00-18:00 arası gezilebilir.