(Binat İletişim&Danışmanlık) Mimarlık Yayınlarının YIL DÖNÜMÜNÜ Kutladı!

Arredamento Mimarlık ve Betonart dergilerinin yıldönümü kutlaması, 19 Aralık Perşembe akşamı SALT Galata’da gerçekleşti. “Yaşasın Mimarlık Dergileri” sloganı ile birçok mimarın ve yapı sektörü temsilcisinin bir araya geldiği gecede Arredamento Mimarlık’ın  30. yılı, Betonart’ın ise 15. yılı kutlanırken, davetlilerden dergiler hakkında görüşler alındı.

Binat İletişim&Danışmanlık’ın kurucuları Banu Binat ve Neslihan Şık, yaptıkları kısa konuşmada, bu güzel gecede okurları ve destekçileri ile birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler; mimarlık dergilerinin önemini vurguladılar ve herkesi dergilere sahip çıkmaya çağırdılar. 2019 yılı başında Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin Mimarlığa Katkı Ödüllerinde Basın Yayın Ödülü’nü alan Banu Binat, bunun hem kendisini hem de bütün Binat ekibini motive ettiğinden bahsederek, dergileri yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Arredamento Mimarlık’ın yayın yönetmeni Uğur Tanyeli ise, yıllar içinde pek çok farklı üniversitede görev aldığını ve en sürekli işinin Arredamento Mimarlık’ın yayın yönetmenliği olduğunu anlattı. Betonart’ın sahibi Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) adına konuşan Sabit Uslu da sektöre verdikleri bu desteği sürdüreceklerini belirtti.

Yapı sektöründen pek çok paydaşı buluşturan kutlamada, davetlilerden dergiler hakkında görüşlerinin alındığı video söyleşiler kaydedildi. Kokteyl ve müzik eşliğinde devam eden gece boyunca davetliler “Yaşasın Mimarlık Dergileri!”, “Arredamento Mimarlık 30 Yaşında” ve “Betonart 15 Yaşında” sloganlarının yer aldığı konuşma balonlarıyla fotoğraflar çektirdiler.