(Yıldız Entegre) 18. Ulusal İç Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nda ÖĞRENCİLER ile Bir Araya Geldi!

Her akademik dönemde farklı üniversitelerin İç Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen Ulusal İç Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nın bu yıl ki durağı Eskişehir oldu. Yıldız Entegre sponsorluğunda düzenlenen etkinlik 7- 8 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

“Tin – Tasarımın Özü, Sınırların Ötesi” sloganı ile düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 600 kişi katılım sağladı. Alanında başarılı iç mimar, mimar, şehir ve çevre planlama, endüstriyel tasarım gibi farklı meslek gruplarından profesyoneller öğrencilerle bir araya geldi. Eğitime verdiği desteği aralıksız sürdüren Yıldız Entegre’nin sponsor olarak geleceğin tasarımcılarına destek verdiği etkinlikte, mimarlık, iç mimarlık ve tasarım alanından önemli isimler konuk konuşmacı olarak yer aldı.

Buluşmada öğrenciler Yıldız Entegre ürünleriyle tanışma, ürünlere ve sektöre dair soru sorma fırsatı buldu. Öğrencilere sektörel bakış açısı kazandırmak amacıyla “Tasarımda Orman Ürünleri” konu başlığı altında sunum yapan Yıldız Entegre, öğrencilere orman ürünlerinin mimari, iç mimari ve endüstriyel tasarımdaki önemine ilişkiler bilgiler paylaştı.

Ayrıntılı bilgi için: www.yildizentegre.com


Yıldız Entegre:
Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünyada orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını “Doğaya ve insana saygı” ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre, tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahip.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştiriyor. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan ham madde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışıyor.