(AkzoNobel)’in YENİ İnovatif Toz Boyası ÇİZİKLERE Karşı Dirençli!

Dünyanın önde gelen boya markalarından AkzoNobel, inovasyon yapma konusundaki karşı konulmaz tutkusuyla yeni ürünler geliştirmeyi sürdürüyor. AkzoNobel son olarak mimari sektörü için hem mat hem de saten yüzeyli çizik dirençli toz boya geliştirdi.

Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda geliştirilen yeni boya, Interpon D yelpazesine çığır açan çift fonksiyonelliği de ekledi. Interpron D X-Pro olarak bilinen yeni ürün, hem standart hem de süper dayanıklı formülleri barındırıyor.

Ürün, dayanıklılığı kanıtlanmak üzere, sektör standardı Martindale1 test ekipmanı kullanılarak titiz testlerden geçirildi. Yüksek parlaklık koruma skorları, boyanın iyileştirilen çizik direncinin de bir kanıtı.

“Müşterilerimize kulak verip onlardan öğrenerek tam olarak istedikleri şeyi sunduk,” diyen AkzoNobel Toz Boya iş kolu Genel Müdürü Daniela Vlad, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ürün inovasyonumuzun merkezinde, beklentilerin ötesine geçmek yatıyor ve artık mümkün olan en iyi çizik direnci çözümünü sağlayabildiğimize inanıyoruz. Bu şekilde, boyanan yüzeyler, daha iyi çizik direnci koruması ile kullanılabiliyor, monte edilebiliyor veya nakledilebiliyor.”
Şirketin Mimari Boyalar Segment Müdürü Jean-Paul Moonen de şunları ekledi: “Halihazırda dayanıklılığı ile bilinen Interpon D’nin özellikleri arasına artık çizik direncini de ekleyebiliriz. Özellikle koyu renklerde çizik dirençli bir toz boya istediklerini belirten başta alüminyum pencere ve kapı imalatçıları olmak üzere, mimari müşterilerimize tam olarak bunu sunduk.”

Interpon D X-Pro ile boyanan ürünlerin, kullanım ve nakliye sırasında aşınmaya karşı duyarlılığı da azalıyor. Boyanmış ürünler artık varış noktalarına tıpkı yolculuğun başında oldukları halleri ile ulaşıyorlar.

AkzoNobel’in Çevresel Ürün Beyanı ile onaylanan Interpron D yelpazesi mimarlık sektöründe beğeniyle karşılandı.  AkzoNobel, 2015 yılında da EPD sertifikasyonunu alan ilk global toz boya tedarikçisi olmuştu. Interpon D mimari toz boyaları yelpazesi için yakınlarda yenilenen EPD ise 2023 yılına kadar geçerliliğini koruyacak.

Daha fazla bilgi için, www.interpon.com adresini ziyaret edebilirsiniz.