(Bürotime)’a DESIGN TURKEY 2019’dan Üstün Tasarım Ödülü!

Era Home

Ulusal pazarda tasarım algısının oluşması ve Türk tasarımcılarının dünyaya tanıtılmasını sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Bu yıl “Tasarım Ötesi” temasıyla düzenlenen etkinlikte, “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” de sahiplerini buldu. Ürünleriyle geleceğin çalışma kültürünün beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayarak, çağa yön veren Bürotime; home ofis çözümleri odağında geliştirdiği Era Home ile Ofis Mobilyaları kategorisinde “Üstün Tasarım Ödülü” (Superior Design Awards) kazandı.

Türkiye’nin en büyük çaplı tasarım etkinliği olarak kabul edilen Design Week Turkey kapsamında düzenlenen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” ile ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran başarılı tasarımlar ödüllendiriliyor. Böylece tasarımın topluma ve endüstriye sağladığı faydalar görünür hale geliyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışmanın kazananları ise 15 Kasım Cuma günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde açıklandı. “İyi Tasarım” ve “Üstün Tasarım” olmak üzere iki farklı ödül kategorisi bulunan yarışmada, iyi bir tasarımın; yenilik, kullanıcıya sunduğu olanak, estetikte özgün bir deneyim, sağlık ve güvenlik çözümlerine cevap vermesi durumunda üstün özellikler nitelediği anlamını taşıyan, yarışmanın en yüksek derecesi olan Üstün Tasarım Ödülü’nü almaya hak kazanıyor.

Bürotime’ın home ofis ürün ailesinden Era Home, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri 2019’da “Üstün Tasarım Ödülü’nün” (Superior Design Awards) sahibi oldu. Ürünlerini hayata geçirirken iş hayatının değişen koşullarında çalışanların motivasyon ve verimliliğini yükseltmeyi hedefleyen marka, Era Home çalışma masası ile sınırları ortadan kaldıran, her ortama ve mekâna uyumlu, konforlu çalışma alanları yarattığını da gözler önüne seriyor.

Era Home

Teknoloji ve Doğa Arasındaki Denge: Era Home

Bürotime Tasarım Ekip Lideri Utkan Kızıltuğ’un tasarladığı Era Home, teknoloji ve doğanın eşsiz uyumunu simgelerken, ahşap ayaklarının yarattığı sıcaklık duygusunu, özenle kurgulanmış gizli kablo kanal detay çözümleriyle buluşturarak fonksiyonel bir birliktelik sunuyor. İki adet bölme içerisinde yer alan çekmecelerin ahşap detaylarındaki özgün dokunuşlar, kullanıcısını doğaya yakın hissettirirken, aynı zamanda masaüstünün düzenli bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Depolama üstünde yer alan raf ünitesiyle, özel aksesuarlara yer verebilmesine imkân sunarak, kişiselleştirilebilir çalışma alanı yaratılmasına da olanak tanıyor.

Bürotime’dan Ödüllü Home Ofis Çözümleri

Bürotime, doğal ve çevreci yaklaşımıyla ön plana çıkan, yeni neslin home ofis kültürüne uygun olarak geliştirdiği Pi ürünüyle de Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri 2018’de “İyi Tasarım Ödülü” (Good Design Award) almıştı.

Ayrıntılı bilgi için: www.burotime.com


Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri:
Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde, Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Design Week Turkey 2019 etkinliği kapsamında Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri de sahiplerini buldu. Yerli ve yabancı tasarımcılardan oluşan seçici kurul, toplam 13 kategoride başvuru yapan 286 tasarım arasından 62 tasarıma; 8 Üstün Tasarım, 36 İyi Tasarım ve 18 Kavramsal Tasarım ödülü verdi.

Bürotime:
Tosunoğulları A. Ş.’nin 1980 yılından bugüne uzanan deneyimiyle 2000 yılında kurulan Bürotime, faaliyete başladığı günden itibaren üretim teknolojisinde gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmaları, çevre dostu altyapısı ve sürdürülebilir çevre politikalarıyla dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. 2014 yılında koltuk ve mobilya ürün grubunda Türkiye’de GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan ilk ve tek ofis mobilya üreticisi unvanını elde eden Bürotime, faaliyet gösterdiği ofis mobilyaları alanında uluslararası sertifikasyon çalışmalarına hız kesmeden devam etmekledir. Lider üretici, LEED ve BREEAM gibi dünyada tanınırlığı ve bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikaları talep eden kuruluşların ilk tercihi olurken, her yıl ihracat pazarlarını genişleterek ve üretim kapasitesini arttırarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlamaktadır.