(MİDEKON)’un Yeni Başkanı, Prof. Dr. NESLİHAN DOSTOĞLU Oldu…

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Mimarlık Fakültesi Dekanları Konseyi (MİDEKON) Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bünyesinde, mimarlık disiplinlerinin (mimarlık, tasarım, planlama) yer aldığı fakültelerin dekanlarının oluşturduğu Mimarlık Fakültesi Dekanları Konseyi (MİDEKON) Yönetim Kurulu’nun yeni başkanı, İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu oldu.

Neslihan Dostoğlu

Geçtiğimiz günlerde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleşen MİDEKON Genel Kurul Toplantısı’nda öncelikle, bir önceki yönetim kurulunun yürüttüğü çalışmalar ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile yapılmış toplantının içeriği ele alındı. Kasım 2019 – Kasım 2021 döneminde görev yapacak yönetim kurulunun belirlenmesiyle devam eden toplantıda, başkanlık için en yüksek oyu olan Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, MİDEKON’un yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.


MİDEKON:
MİDEKON, mimarlığın temel alanlarıyla ilgili yönetim, eğitim ve araştırma sorunları üzerinde, AB ve küresel boyuttaki gelişmeleri de dikkate alarak görüş alışverişinde bulunmayı amaçlıyor. Mimarlık fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerin oluşturduğu iletişim grupları arasında eşgüdümü sağlamak ve ilişkileri geliştirici çalışmalar yapmayı da hedefleyen MİDEKON, profesyonel mimarlık, tasarım ve planlama hizmetleri için verilecek eğitimin lisans, yüksek lisans bütünselliğini sağlamak için yapılacak yeni düzenlemeleri üniversitelerarası kurula, üniversite senatolarına ve ilgili diğer kurumlara sunuyor.