1. BETON YOLLAR KONGRE ve SERGİSİ Ankara’da Düzenleniyor!

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Avrupa Beton Kaplamalar Birliği’nin (EUPAVE) teknik desteği ile gerçekleştirilecek olan “1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi” 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara KGM Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ülkemizdeki Beton Yollar konusunda şimdiye kadar yapılan çalışmalar ile teknolojik gelişmeler doğrultusunda beton yolların her yönüyle değerlendirileceği kongrede üniversitelerin ilgili anabilim dallarından, kurum ve kuruluşların konu ile ilgili birimlerinden ve ülkemiz yol sektöründe yer alan tüm tarafları bir araya gelecek.

Uzun ömürlü, ekonomik, konforlu ve güvenli olmasıyla Avrupa ve ABD başta olmak üzere dünyanın her yerinde beton yollar alternatif olarak kullanılmaktadır. Dünyada 100 yılı aşkın süredir kullanılan beton yollar, uzun ömürlü oluşu, düşük yapım maliyeti, yerli olması, alternatif yollara kıyasla daha yüksek trafik yükünü taşıyabilmesi dolayısıyla son 10 yıldır Türkiye’de de birçok belediyenin tercihi olmaya devam ediyor. Silindirle sıkıştırılmış beton yol teknolojisi sayesinde ülke çapında birçok belediye mevcut ekipmanlarla kolaylıkla imal edilebilen daha güçlü, daha dayanıklı ve daha düşük maliyeti olan beton yolları uygulamaya başladı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Avrupa Beton Kaplamalar Birliği’nin (EUPAVE) teknik desteği ile düzenlenen “1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi” 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara KGM Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“Beton Yollar: Toplum yararı için üstyapı çözümleri” temasıyla gerçekleşecek ve iki gün sürecek kongrede farklı beton yol yapım teknikleri, beton yol tercihinin ekonomik yararları, yerel yönetimler için silindirle sıkıştırılmış beton yollar ve beton bariyerler gibi konular ele alınacak.


TÇMB:
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB),1957 yılında Dernek statüsünde kurulmuş sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’deki 49’u entegre, 17’si öğütme tesisi olmak üzere, toplam 66 kuruluşu temsil etmektedir. TÇMB, ülkenin kalkınma ve yapılandırılmasında en önemli malzemeyi üreten çimento sektörünün Sivil Toplum Kuruluşu biçiminde örgütlenmiş tek temsilcisidir. Türk çimento sektörünün uluslararası temsilcisi olarak Avrupa Çimento Birliği’ne 1972 yılından beri üye olan TÇMB aynı zamanda araştırma geliştirme hizmetlerinden başlayarak, eğitim, uluslararası iş birliği, sertifikasyon, sektörel veri derleme, üniversite, sivil toplum örgütleri ve diğer ilgili kuruluşlarla işbirliği gibi birçok sorumluluğu da başarıyla üstlenmiştir. Avrupa Çimento Birliği’nin (CEMBUREAU) üyesi olan TÇMB, Türk çimento sektörünün uluslararası ilişkilerini de yürütmektedir.