8. Doğal Taş Tasarım Yarışması için BAŞVURULAR Tüm Hızıyla DEVAM Ediyor!

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Doğal Taş Tasarım Yarışması’na (DOTT) başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

Türk doğal taşlarının tasarımcı ve mimarlara tanıtılarak günlük yaşamda kullanılabilmesi, özgün ve endüstriyel olarak üretilebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlanması için yola çıkan yarışmanın son başvuru tarihi 29 Ekim 2019.

Türkiye’de doğal taş kullanılarak üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla doğal taş kullanımını arttırıcı, özendirici yeni tasarımın yanı sıra yeni ürünlerin ortaya konması için yola çıkan yarışma Mimari, Kentsel Alanlar, Dekoratif Ürünler, Mobilya, Yaşam Alanları (Duvar, Zemin) için Yeni Yaklaşımlar ve Uygulamalar, Banyo ve Mutfak, Kamusal Alan Heykelleri konu başlıklarında ve T.C. Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere iki farklı kategoride en iyilerin belirleneceği yarışmanın ödül töreni ise bu yıl Kasım ayında düzenlenecek organizasyonla sahiplerine takdim edilecek.

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu yıl da projeler dijital kanal üzerinden İMİB’e iletilecek. Son başvuru tarihi olan 29 Ekim 2019’a kadar, http://www.dogaltastasarimyarismasi.com adresi üzerinden sadece online başvuru sistemi ile başvuru yapılabilecek. Türk taşlarının kullanılması zorunlu olan yarışma kapsamında doğal taşın teknik özellikleri ile endüstriyel olarak üretilebilir olmasına dikkat edilecek. T.C. Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere iki farklı kategoride yarışabilecek yarışmacıların ekiplerinde en fazla 10 kişi olabilecek.

Profesyonel Kategori’de birincilik ödülü 15.000 TL, ikincilik ödülü 10.000 TL, üçüncülük ödülü 7.000 TL olurken T.C. Öğrenci Kategorisinde; birincilik ödülü 10.000 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL, üçüncülük ödülü ise 2.500 TL olarak belirlendi.