(Paşabahçe Mağazaları) OMNIA KOLEKSİYONU Tasarımları ÇEK TASARIM Sergisi’nde…

Çek Cumhuriyeti’nin yüzyıllardan bu yana süregelen dünyaca tanınmış cam geleneği, Çekya Milli Günü kutlamaları kapsamında, “Biçimler ve Biçim Verenler: Çağdaş Çek Tasarımı” Sergisi ile Ankara CerModern’de sanatseverlerle buluşuyor. Sergide, kristal, seramik, tekstil, ahşap ve metal ile şekillenen çarpıcı tasarımların yanı sıra Çek cam sanatçıları Rony Plesl ve Tomas Kral’ın Paşabahçe Mağazaları Omnia Koleksiyonu için tasarladığı eserler de yer alıyor.

Türkiye’de bugüne dek gerçekleşen en büyük Çek tasarım sergisi “Biçimler ve Biçim Verenler: Çağdaş Çek Tasarımı” Sergisi, Çek Cumhuriyeti’nin ünlü Bohemya kristalleri ve yüzyıllardan bu yana süregelen dünyaca bilinen cam yapım geleneğini Başkentlilerle buluşturuyor. Çekya Milli Günü kutlamaları kapsamında Ankara CerModern’de sanatseverlerle buluşan sergide, Çek cam sanatçıları Rony Plesl ve Tomas Kral’ın Paşabahçe Mağazaları Omnia Koleksiyonu için tasarladığı eserleri de sergileniyor.

Paşabahçe Mağazaları’nın, 2015 yılında tasarım ve kültür arasındaki ilişkiyi yeni bakış açıları ve tekniklerle geliştirerek camın yarınını tasarladığı Omnia Koleksiyonu’nda, Çek cam tasarımcıları Rony Plesl’in Olive, Pyramid Set, Tea For Two, Twins, Flower Factory, Meadow, Grass ve Faro tasarımları ile; Tomas Kral’ın Pedestal, Pamukkale, Evil Eye Totem, Eye Bowl, Cascade ve Cut eserleri yer alıyor.

Günlük kullanım objelerinden dekoratif ürünlere kadar 21. yüzyıl çağdaş Çek tasarımlarına dair pek çok objenin yer aldığı sergi, 30 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

Paşabahçe Mağazaları’nın kültür ve gelenekten beslenen özgün Türk camcılığını geleceğe taşıma anlayışı doğrultusunda lanse ettiği Omnia Koleksiyonu ve 2017 yılında “su” temasıyla şekillendirdiği Omnia Su Koleksiyonu tasarımlarına Paşabahçe Mağazaları ve www.pasabahcemagazalari.com adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.


Paşabahçe Mağazaları:
Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu şirketlerinden Paşabahçe Mağazaları A.Ş. özgün, modern, yenilikçi ve müşteri odaklı yapısıyla sofra ve mutfak eşyaları zincir mağazacılığı alanında Türkiye’de lider konumdadır. ‘Yaşam’ ve ‘Butik’ konseptleriyle cam, seramik, porselen, ahşap, çelik sofra ve mutfak eşyalarının yanı sıra dekoratif koleksiyon ürünlerini de müşterilerinin beğenisine sunan Paşabahçe Mağazaları, bugün Türkiye ve yurt dışında toplam 53 mağaza ile hizmet vermektedir.