(Ravena)’dan Odalara RUSTİK Esintiler!

Rustik esintilerin giderek klasikleştiği bir dönemin duvarlara yansımalarını içeren yeni koleksiyonda çeşitli kültürlerin bir ana tema etrafında birbirlerine ne denli sadelikle yaklaştıkları izlenebilir. Beş coğrafi kültür ile özdeşleştirilen kombinlerde uyum ve zerafet bir arada. 

Binlerce Rengin Ülkesine Yolculuk: Fas

Atlantik Okyanusu’nu kucaklayan, sonsuz Sahra Çölü’nde parlayan yıldızlarla sarılmış Afrika’nın kuzey kıyılarında doğan güneşin ışığında ve begonvillerle süslenmiş dar sokaklarında karşınıza çıkacak bu eşsiz kapıların güzelliği; soyutlanmış motifiyle duvar kağıtlarına yansırken birbirinden sofistike renk kombinasyonları ile ilk grupta canlandırılıyor.

Fas kapılı ve eskitme efektli düz motifli bu tema, geçmişin izlerini yaşam alanlarına taşıyor. Krem, vizon, antrasit gibi yumuşak renklere ek olarak; İndigo mavilerden kolorenk renklerin karşıtlıklarında kullanılan altın ve gümüş efektlerine uzanan farklı alternatiflerle renkli Fas kültürünü evlere taşınabilir.

Çağların Ötesinde Bir Ülke: Yunanistan

Eros sevgisinden Afrodit’in güzelliğine, Zeus’un gücünden Athena’nın bilgeliğine… Farklı uygarlıkların izlerini taşıyan antik Yunan mimarisinden Ege ve Akdeniz’in engin mavisine, sıcak ve neşeli insanlardan hayatı ve barışı simgeleyen zeytin ağaçlarına uzanan; tüm zenginlikleriyle Yunanistan toprakları yeni koleksiyonda motifler ilhamı antik dokuların eşliğinde doğadan alıyor.

Klasik ve antika efektli desenlerin çoğunlukla krem, gri ve uçuk mavi ile yorumlandığı, altın ve bronz pırıltılarla tamamlandığı zamansız mekanlar yaratabilir.

Yağmur Ormanlarının Ülkesi: Brezilya

Bu tema hurma ağaçlarından Brezilya’nın tropik doğasından ve yerli bitkilerinden ilham alan geometrik desenlere uzanan, krem, vizon, yeşil, gri ve siyah gibi doğal tonlardaki desenleri yorumlayan alternatifler sunuyor. Bütün bunlar, Amazon ormanlarının egzotik ruhunu ve doğal hayatın ürkütücü dünyasını odalara getiriyor.

Elitizmin ve Romantizmin Ülkesi: İngiltere

Uçuk kahverengi, tatlı gri, romantik mavi, pudra pembe ve huzur veren lila renklerinin yumuşak tonlarıyla yorumlanan bu zarif tema, ipeğin parıltısını yansıtan sade ve çizgili alternatifler sunarken romantik mekanlar yaratmak isteyenler için idealdir.

Kültürlerin Buluştuğu Bir Ülke: Türkiye

Antik efektli çiçek desenleri ve bunları tamamlayan düz desenler, yeşil, mavi, kahverengi gibi doğal tonlarla yorumlanan bu desen grubunda Akdeniz’in parlaklığı, Anadolu’nun tarihi, Ege’nin doğası yaşam alanlarına yansıyacak.

Ürünlerin kaplama alanı; 106 cm x 1560 cm (16,5 m2)’dir.


Ravena:
2016 yılında Bandırma’da kurulan Ravena; Alman duvar kağıdı üreticisi Rasch ile Türkiye’nin önde gelen duvar kağıdı distribütörlerinden HannaHome’un birlikteliği ve uluslararası yatırım şirketi Barakat Group’un desteği ile güçlenmiş bir markadır.