MÜZE-SALON ANLATILARI, 29 Ağustos’ta (Üretimhane)’de…

Dr. Esra Bici Nasır yürütücülüğünde gerçekleşecek Müze-Salon Anlatıları etkinliği, 29 Ağustos’ta Üretimhane’de başlıyor. Katılım ücretsiz.


Müze-Salon Anlatıları
Tarih:
29 Ağustos ve 17 Eylül 2019 saat 19.30-21.00
Yer:
Üretimhane


Üretimhane, 29 Ağustos ve 17 Eylül tarihlerinde, 19.30-21.00 saatleri arasında mimarlık, edebiyat ve sosyoloji disiplinlerine temas eden bir etkinlik düzenliyor. Dr. Esra Bici Nasır yürütücülüğünde gerçekleşecek Müze-Salon Anlatıları etkinliğinde edebiyattan ve sosyolojiden ‘müze-salon’ pratiğine dair yorumlamalar incelenecek. Dokunulmaz bir teşhir niteliğine sahip salonların, güncel ev yaşantısı bağlamında anlamları ve anlamsızlıkları ile ilgili bir istişare yapılacak. Kişisel tarihlerimizden yalıtılmış salonlarla ilgili anılar, değişik boyutlarıyla paylaşılacak.

Müze-Salon Anlatıları etkinliğine katılım ücretsiz.
Kayıt olmak için bilgi@uretimhane.com.tr adresine ad-soyad bilgisinin gönderilmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi için: uretimhane.com.tr/etkinlikler/muze-salon-anlatilari/

#üretimhane #etkinlik #atölye #mimarlık #mekan #esrabicinasır


Dr. Esra Bici Nasır:
Lisans eğitimini ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde 2002’de tamamlamasının ardından beş yıl boyunca saraciye, promosyon, aksesuar, ayakkabı gibi sektörlerde endüstriyel tasarımcı olarak çalıştı. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlayan Nasır, sosyo-kültürel etkilerin mobilya ve evcil alanda tezahürlerine odaklanıyor. Tasarım kavramına, kullanıcılar tarafından bakan tasarım teorilerini inceleyen Nasır’ın bu anlamda çeşitli ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Doktora sonrası İstanbul Medipol Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde yardımcı doçent olarak görev yaptı, 2017’den beri İzmir Ekonomi Üniversitesi İçmimarlık bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.