(bi_özet gayrimenkul) YENİ Sayısında “Well-being/Wellness Odaklı Tasarım” Kavramını İnceliyor!

Gayrimenkul haberleri, köşe yazarları, söyleşiler, özel bölümler ve yenilikçi ürün ve proje tanıtımları ile zengin bir içeriğe sahip olan bi_özet gayrimenkul’ün yeni sayısı çıktı.

Her sayısında Emlak Soruşturması bölümünde farklı bir şehri ele alan bi_özet gayrimenkul İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa ve Muğla’nın ardından bu sayıda Adana’ya konuk oluyor. Mimar Sabri Tunç, Jansen Bölgesi’nin emlak değişimini bi_özet gayrimenkul için araştırıyor.

bi_özet gayrimenkul’ün bu sayısında da uzmanlar köşe yazıları ile sektörün gündemindeki konuları ele alıyor. Ersun Bayraktaroğlu vergi konusunda güncel hatırlatmalarda bulunuyor; Makbule Yönel Maya enflasyona endeksli konut kredisini avantaj ve dezavantajları ile inceliyor. Engin Başaran gayrimenkul sektöründe tüketici mağduriyetlerinin nedenlerinden ve bunların önüne nasıl geçilebileceğinden bahsediyor. Erdem Kaşıkçıoğlu insanlarda, Ayşe Hasol Erktin ise binalarda sağlık ve iyilik kavramının önemini vurgularken Ece Aytaç Özcan dünyada  “çalışan refahı” ile ilgili araştırma ve çalışmaları yorumluyor. Banu Binat ise gazetenin manşetine taşınan well-being/esenlik yaklaşımını konu alıyor.

Well-being/esenlik yaklaşımı bu sayıda kapsamlıca ele alınıyor. Tasarımda, kurum kültüründe ve ürün geliştirmede esenlik yaklaşımı üç farklı söyleşi ile araştırılıyor. mimaristudio kurucu ortakları Ayça Akkaya Kul veÖnder Kul mimari projelerde well-being odaklı tasarım yaklaşımına dair; Deniz Başıbüyük ise kurumsal esenlik kavramına yönelik soruları cevaplıyor. BMS, PETRA The Flooring Co., Technogym ve VitrA ise ürünlerinin kullanıcıların fiziksel ve ruhsal sağlığı üzerindeki etkilerini ve hangi alanlarda well-being / esenlik yaklaşımını desteklediğini anlatıyor.

BTM’nin katkılarıyla hazırlanan “Su Yalıtım Çözümleri” ıslak mekânlarda su yalıtımına dair detayları paylaşırken Liftinstituut’un katkılarıyla hazırlanan “Asansör ve Yürüyen Merdivenler” bölümü asansör ve yürüyen merdivenlerde çocukların güvenliğine odaklanıyor. Aydınlatma Merkezi’nin katkılarıyla hazırlanan “Aydınlatma” özel bölümünde ise insan odaklı aydınlatma ile ilgili bilgiler paylaşılıyor.

Sektörün önde gelen profesyonellerine basılı olarak dağıtılan; Turkcell Dergilik ve Türk Telekom E-Dergi ve dMags uygulamaları aracılığıyla çevrimiçi olarak okunabilen bi_özet gayrimenkul’ün eski sayılarının pdf’lerine ve tüm içeriğine www.biozetgayrimenkul.com üzerinden de ulaşmak mümkün.