[Proje]: Imak Ofset Yönetim Ofisi

Proje Adı: IMAK OFSET YÖNETIM OFISI,

2019, ESENYURT, İSTANBUL

İç Mimari: EDDA ARCHITECTURE

İşveren: IMAK OFSET

Çalışan motivasyonunu odak aldığı ofis projeleri ile ön plana çıkan EDDA Mimarlık, Imak Ofset için Esenyurt’ta konumlanan yeni yönetim ofisi binasının iç mekanlarını farklı bir dille tasarladı. Kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran EDDA Mimarlık, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir ofis tasarımı ortaya çıkarttı.

Farklı tasarım öğelerinin özgün bir şekilde birleştirilmesi ile gerçekleştirdiği ofis tasarımlarında çalışanlar için canlı ve motive edici bir çalışma ortamı sunan EDDA Mimarlık, Imak Ofset Yönetim Ofisi’nin iç mekanlarını renkli, dinamik ve işlevsel bir stilde tasarladı. Çekirdekte kurgulanan sosyal alanlar etrafında tasarlanan departmanlar ile çalışanlar için keyifli bir ortam oluşturan EDDA Mimarlık, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunun en üst noktaya çıkarıldığı bir ofis tasarımı kurguladı.

İmak Ofset’in 2500 metrekare alanda yer alan yönetim ofis katlarını tasarlayan EDDA Mimarlık, işverenin isteği doğrultusunda farklı fonksiyonlar ve departmanların dağılımını üç ayrı kata yaymış. Yönetim ofisi girişi, dairesel formda tasarlanarak karşılama ve bekleme alanları şekillendirilmiş. Bu anlayışla tavan, aydınlatma ve mobilyalara da bu organik formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi devam ettirilmiş. 1.katta firmanın ürünlerinin yer aldığı showroom ve toplantı odaları, 2.katta dinlenme odaları ve özel banyoları ile beraber yönetici odaları, yönetim kurulu toplantı odası, pazarlama ve satış departmanları ile tüm ofis çalışanlarının kullanımına yönelik kafe ve oturma alanları tasarlanmış.

Kullanıcı isteklerinin de etkili olduğu renk seçimleriyle departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulurken, çalışma ekibini yoğun iş temposu içerisinde dinamik tutacak canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern bir stil yakalanmış. Yönetici odalarında ise kullanılan halı, mermer, doğal ahşap ve metal gibi malzemeler ile yakalanan, daha yalın bir çizgi olmuş. 170 kişilik yemekhane ve açık teras ayrıca masa tenisi ve langırt ile çalışanların sosyalleşip günlük stresini atabilecekleri sosyal alanlar ile beraber 100 kişilik eğitim ve seminer odası ve yurtdışından gelen misafirler için düşünülen süit odaları 3. katta konumlandıran EDDA Mimarlık, sunduğu yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile geleneksel kalıpların ötesine geçen bir çalışma ortamı sağlıyor.

Doğal ışık kullanımının en üst düzeyde tutulduğunu, çalışan motivasyonu için farklı sosyal alanların kurgulandığını aktaran EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, ofisin bütününde mekânsal kurgudaki interaktif çözümler ve çeşitli renk ve dokuda malzeme kullanımı ile yönetim binalarının kullanım kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirtiyor ve ekliyor:

“IMAK Ofset Yönetim Ofisi’nin tasarımında firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir tasarım anlayışı belirledik. Yönetim binasında departmanlar sosyal alanlar etrafında birbirleriyle olan ilişkileri gözetilerek gün ışığından maksimum düzeyde verim alacak şekilde konumlandırıldı. Her departmanın çalışma prensibine uygun çalışma ve dolap sistemleri tasarlanırken insan odaklı bir tasarım anlayışı hedeflendi.”


Bitirme İşleri

 • Çanakkale Seramik [Seramik]
 • Klassis Halı [Zemin Kaplaması]
 • Interface [Zemin Kaplaması]
 • Anıl Zemin [Marmoleum Zemin Kaplaması]
 • Forbo [Marmoleum Zemin Kaplaması]
 • Özgün Bölme Duvar [Cam Bölmeler]
 • Nur Yapı Grup [Alçıpan İşleri]
 • LOT Duvar Kağıtları [Duvar Kağıtları]

Islak Hacim

 • VitrA [Vitrifiye]

Aydınlatma

 • Avolux Aydınlatma
 • Papirüs Aydınlatma

Mobilya

 • Q Home [Sabit Mobilyalar]
 • Papatya [Hareketli Mobilyalar]
 • Cadı Design [Hareketli Mobilyalar]

Proje İşbirliği

 • Tabela Go [Dijital Baskı ve Grafik Uygulama]