Asansör Teknolojisinde DEVRİM YAPAN TWIN, Kuzey Amerika’da…

thyssenkrupp Asansör, tek kuyuda bağımsız olarak çalışan iki kabine sahip TWIN ürünü ile Kuzey Amerika’da da kullanılmaya başlandı. TWIN asansör sistemleri alandan ve enerjiden tasarruf sağlıyor, seyahat sürelerini azaltıyor

İnşaat sektörünün gelişmesi ve hızlı kentleşme asansör sektörünü de canlandırıyor. Dünyanın lider asansör firmalarından thyssenkrupp, devrim niteliğinde olan TWIN ürünü ile en yeni teknolojilerin bir araya geldiği Atlanta’daki 21 katlı Coda binasında 5 kuyuda 10 asansörüyle Kuzey Amerika’da da varlığını sürdürüyor. Dünyanın en yüksek döner merdivenine sahip 72 bin metrekarelik bina, Kuzey Amerika’da kurulan ilk TWIN asansörlerine de sahip oldu. Bağımsız olarak tek kuyuda çalışan iki kabine sahip TWIN, alandan ve enerjiden tasarruf sağlıyor, seyahat sürelerini kısaltıyor.

 TWIN yüzde 40’a kadar daha fazla yolcu taşıyor

thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat

thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “İnsanları taşımak için geliştirilen inovasyonlar şehirlerin potansiyellerini en üst düzeye çıkartmada önemli rol oynuyor. TWIN teknolojisi daha yüksek performans, güvenlik ve konfor sağlıyor, daha iyi enerji verimliliği sunuyor. TWIN asansör sistemi, geleneksel asansörlerden yüzde 40’a kadar daha fazla yolcu taşırken mevcut alanı etkin şekilde kullanıyor. Her TWIN asansörünün kendi ana mekanik ve elektrikli bileşenleri var. Aynı kılavuz raylarını ve kat kapılarını tek bir asansör boşluğunda paylaşıyor. Gerekli kuyu sayısının azaltılmasıyla, binaya geri ilave alan bırakılarak yeni kullanım olanakları yaratılıyor. Bu harika projeyle gurur duyuyoruz” diyor.

Dünya çapında 200’den fazla TWIN asansörümüz var

Polat, “Dünya çapında 200’den fazla TWIN asansörümüzün kurulu olduğu 50’den fazla bina var ve yeni projelerimiz devam ediyor. Örneğin; kısa bir süre önce Paris’in La Defense bölgesinde bulunan Hekla Tower’da TWIN asansörlerimizle yer aldık. Çin’de Sunshine Insurance Group’un Pekin’deki yeni merkezinde ve Chengdu’nun finans bölgesinde iki yeni kulede bulunuyoruz. New York’taki 50 Hudson Yards binası için 20 kuyuda 40 TWIN asansörü kuracağız. 1000 fit yükseklikte olan 50 Hudson Yard, 2022’de tamamlandığında Manhattan’daki dördüncü en büyük ticari ofis binası olacak” diye ifade etti. 


thyssenkrupp Asansör Türkiye:
thyssenkrupp Asansör, alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan thyssenkrupp Elevator’a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. 20 yıldır Türkiye’de inşaat ve ulaşım sektörlerinin gelişimi ile birlikte büyümesini sürdüren şirket, her gün kendisine güvenen milyonlarca insanın hayatına dokunup, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerine ve yaşam kalitelerini artırmalarına yardımcı olma misyonunu üstlenmiştir. Ürün ve hizmet portföyü içinde yük ve yolcu asansörleri, yürüyen merdiven ve bantlar, yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörü ve platform kaldırıcıları ile tüm ürünler için isteğe özel hizmet çözümleri yer almaktadır. thyssenkrupp Asansör, 2018 yılının ikinci yarısında Gebze’de hizmete giren 20 milyon Euro’luk fabrika yatırımı ile yürüyen merdiven üretiminde yüzde 50’nin üzerinde yerlilik oranı yakalamayı başarmıştır.

Thyssenkrupp:
thyssenkrupp, materyaller alanında güçlü bir teknoloji grubudur. 78 ülkede 160 binden fazla çalışan, kaliteli ürünler, akıllı endüstriyel süreçler ve sürdürülebilir bir gelişme için hizmetler sunmak üzere azim ve teknolojik uzmanlıkla çalışmaktadır. 2017/2018 mali yılında thyssenkrupp 42,7 milyar Euro değerinde satış gerçekleştirmiştir. Farklı sektörlerde gelecekte karşılaşılacak güçlüklere rekabetçi çözümler geliştiren grup, mühendislik alanındaki uzmanlığıyla müşterilerin ekonomik bir maliyet ve kaynak kullanımı ile küresel pazarda avantaj elde etmelerini ve yenilikçi ürünler üretmelerini sağlıyor. Grubun teknolojileri ve inovasyonları, mevcut ve gelecekte oluşacak müşteri ve pazar gerekliliklerini karşılamayı, geleceğin pazarlarında büyümeyi, güçlü ve istikrarlı kazanç, nakit akışı ve değer artışı sağlamayı mümkün kılan kilit faktörlerdir.