(Mimarlar Derneği 1927)’de SİRETİ SURETTE GÖRMEK Başlıklı Sunum…

Mimarlar Derneği 1927’de 14 Mayıs Salı günü saat 19.30’da Meral Özdengiz Başak ve Eren Başak’ın gerçekleştireceği “Sîreti Sûrette Görmek” başlıklı sunum yapılacaktır.


Sîreti Sûrette Görmek
Tarih:
14 Mayıs 2019, 19.30
Yer: Mimarlar Derneği 1927


Etkinlikte, Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Lüleburgaz – Yüzme Akademisi ve Serçeşme İnanç ve Kültür Merkezi projeleri,  “Öz-Biçim” bağlamında sunulacaktır.


Meral Özgendiz Başak kimdir?

Mimar; ODTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Farklı ofislerde ve serbest mimar olarak çalıştı. 2005 yılından beri kurucu ortağı olduğu BAOBAB Mimarlık’ta mesleki çalışmalarını devam ettirmektedir. ODTÜ Mimarlık Tarihi Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim elemanıdır.

Eren Başak kimdir?

Mimar; ODTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında BAOBAB Mimarlığı kurana kadar, çeşitli ölçek ve işlevlere sahip projelerde farklı ekiplerde tasarımcı olarak yer aldı. Katıldığı çok sayıdaki ulusal proje yarışmasında pek çok ödülü bulunmaktadır. 2005 yılından beri mesleki çalışmalarını BAOBAB Mimarlık çatısı altında devam ettirmektedir.