(Beykoz Üniversitesi)’nin Terası, ÇEVRE DOSTU SurPlot® Sistemler ile Yenilendi!

Beykoz Üniversitesi Çubuklu Yerleşkesi terasının zemin kaplamalarında, Armada Groupe®’nin alt yapı sorunlarına pratik çözümler sunan inovatif ürünleri tercih edildi.

Klasik yöntemlerin aksine, modern uygulamalarıyla işten ve zamandan tasarruf sağlayan geri dönüştürülebilir Surplot® Yüzer Döşeme Sistemleri projenin fark yaratanı oldu.

Yenileme çalışması yapılan Beykoz Üniversitesi Çubuklu Yerleşkesi’ nin teras zemin kaplamalarında SurPlot® Yükseltilmiş Döşeme Sistemi kullanıldı. İnsan sirkülasyonun çoklukla yaşandığı bu projede her biri bin kg yük taşıma kapasitesine sahip SurPlot® markalı seviye ayarlı ayaklar, yalıtım katmanı üzerine farklı kotlarda ayarlanarak serbest bir şekilde yerleştirildi.

Herhangi yapıştırma, harç vb. ankraja ve hatta koruma betonuna ihtiyaç duyulmaksızın serbest bir şekilde döşenen SurPlot® Seviye Ayarlı Ayaklar arasında kalan boşluklarda tesisat ve kablolama yapıldı. Böylelikle zemin alt yapısında veya yalıtım katmanında oluşacak herhangi bir sorunda, kullanıcının sisteme, anında ve kolaylıkla müdahalede bulunması sağlandı.

Uygulama sırasında klasik inşaat yöntemlerinin aksine, alanda hiçbir şekilde harç, toz gibi moloz artıkları meydana gelmedi.

SurPlot® Seviye Ayarlı Ayaklar üzerine döşenen Armwood® Wpc Kompozit Ahşap ise yıpranmaya karşı uzun ömürlü ve yüksek dayanımlıdır; sıcaklık farklarından ve nemden etkilenmez. Bu yüzden iç mekanlarda olduğu gibi açık mekanlarda da özgürce ahşap yaşamları oluşturulabilir.

Çevreyle ve insanla uyumlu; yaz-kış, gece-gündüz sürdürülebilen bu yöntemler gürültü ve çevre kirliliğine neden olmaksızın pratik bir şekilde uygulanabilir. Böylelikle zamandan, işçilikten ve paradan tasarruf sağlanır. Birçok avantajının yanında SurPlot® Seviye Ayarlı Ayaklar,  TSE belgesine ve doğa dostu hammaddeye sahip olup, tam bir kalite ve güvence sunar. İşte bu sebeplerden dolayı, gerek doğrudan kullanıcıların, gerekse proje mimarlarının bir numaralı tercihi SurPlot® Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri’dir.

Türkiye’de ilk kez Armada Groupe® tarafından üretilmiş yüksek döşeme sistemi SurPlot®, sektöre farklı pencereler açmış olup, peyzaj ve sert zemin kaplama uygulamalarında gelişmelere öncülük etmiştir.

25 yıllık tecrübesi ve uzmanlığıyla alt yapı sistemlerine akıllı ve inovatif çözümler sunan Armada Groupe®, alanında fark yaratmakla birlikte; kanıtlanmış başarısını öncü ve seçkin referanslarıyla sürdürmekte olan yenilikçi bir firmadır.