MARİN YAPIŞTIRICILARI Serisiyle (Bostik)’ten GÜVENLİ ve KONFORLU Çözümler…

Bostik, kusursuz ve uzun süre etkili olan marin ürünleri geliştirmeye devam ediyor. İnovatif, yeni ve sürdürülebilir marin yapıştırıcılar üretirken bir yandan da mevcut ürünlerini son teknolojiyle harmanlıyor. Teknenin emniyet ve konfor ihtiyacına cevap veriyor.

Bostik marin serisi, tekne cam montajı için astarsız ön ve yan cam yapıştırıcı ve dolgu mastiklerini de içeriyor. Bostik marin yapıştırıcıları, cam yapıştırma (ön cam, lumbar) için olduğu kadar gemi kerestesi ya da suni güverte yapıştırma, güverte altı iç yapıştırma ve gövde-güverte yapıştırma gibi çok sayıda inşa ya da dekorasyon uygulaması için de kullanılıyor. Yüksek çekmede kesme mukavemetine ve ilk tutunma mukavemetine sahip olan Bostik marin ürünleri aynı zamanda çevre dostudur.

Güvenliğin ve kalitenin tescili sertifikalar

Bostik, kalitenin marin endüstrisi gibi yüksek performanslı bir alanda son derece kritik olduğunun bilincindedir. Bostik ürünleri, Avrupa Marin Ekipmanları Direktifi (MED) tarafından belirlenmiş özel kurallara uygundur. Sertifikalı Bostik marin ürünleri, düşük alev alma testi olan IMO testlerinden geçtiğini kanıtlayan CE logosu taşır.  Yavaş kabuk tutma özellikli Simson MSR CA ürünü ise DNV-GL yapı camlama prosedürlerine dayanarak test edilmiş ve sertifikalandırılmış, A ve B sınıfı marin cam yapıştırma ürünleri olarak onaylanmıştır.

Bu çözümlerden biri olan Bostik Simson MSR Deck Caulk Advanced, silil modifiye polimer (SMP) teknolojisine dayanan ve özellikle denizcilik uygulamaları için geliştirilmiş ürünlerin başında geliyor. Bostik Simson, birinci sınıf, tek komponentli, hızlı kürlenen bir marin dolgu ve izolasyon mastiği olarak denizcilerin tercihi oluyor. Tik güvertelerde armuz dolgusu ve gemilerdeki diğer güverte malzemelerinin su yalıtımlarında ideal bir sonuç veriyor.

Bostik Simson, solvent ve izosiyanat içermediği gibi, yüksek UV direnci, yaşlanmaya karşı dayanımı ve tatlı ya da tuzlu suya uzun süre dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Kimyasallardan etkilenmeyen ve temizlik ürünlerinden yıpranmayan Bostik Simson,  –40°C – +100°C sıcaklık aralığında daimi olarak elastik kalıyor.


Bostik:
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. www.bostik.com.tr

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2017 yılında 8,3 milyar euro’luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. Detaylı bilgi için: www.arkema.com