Gayrimenkul Sektörünün Özeti (bi_özet gayrimenkul)’ün YENİ Sayısı Çıktı!

Gayrimenkul haberleri, köşe yazarları, söyleşiler, özel bölümler ve yenilikçi ürün ve proje tanıtımları ile zengin bir içeriğe sahip olan bi_özet gayrimenkul’ün yeni sayısı çıktı.

Her sayısında Emlak Soruşturması bölümünde farklı bir şehri ele alan bi_özet gayrimenkul İzmir, İstanbul ve Ankara ve Bursa’nın ardından bu sayıda Muğla’ya konuk oluyor. Muğla Araştırma Platformu’ndan (MAP) Sunay Paşaoğlu, Menteşe’deki emlak piyasasını araştırıyor.

bi_özet gayrimenkul bu sayısında da uzmanlar köşe yazıları ile gayrimenkul sektörünün bugününe ve geleceğine ışık tutuyor. Ersun Bayraktaroğlu tapu harcı matrahının belirlenmesi; Makbule Yönel Maya taşınmaz değerleme sistemi üzerine yazıyor. Engin Başaran ve Erdem Kaşıkçıoğlu Kartal’da yıkılan bina üzerinden güvenli yapılardan; Ayşe Hasol Erktin yaşam kalitesi ve yaşanabilir kentlerden bahsederken Ece Aytaç Özcan ise 2017 SGK İş Kazası ve Meslek Hastalığı İstatistikleri’ni inceliyor. Umut Saçan ve Banu Binat ise daralan sektörde yeni pazar arayışları konusunu reklam ve iletişim çalışmaları üzerinden ele alıyor.

Bu sayıda bi_özet gayrimenkul manşete, tasarımcılar için iç mekân dekorasyonuna dair aradıkları tüm ürünleri bulabilecekleri bir AVM’den öte bir “Tasarım Merkezi” olmayı amaçlayan HOM Design Center’ı taşıyor. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu projenin yatırım ve gelişim sürecini, MetexStudio KARE ortakları Sinan Kafadar ve Yalın Çağatay’a tasarım kararlarını ve HOM Design Center’da mağazası bulunan firmalar kullanıcı deneyimlerini anlatıyor. Yapının yatırımcıları, tasarımcıları ve kullanıcıları ile yapılan söyleşilere mobilya ağırlıklı ürün tanıtımları eşlik ediyor.

BTM’nin katkılarıyla hazırlanan “Su Yalıtım Çözümleri” su yalıtımı konusunda sık sorulan soruları yanıtlarken Liftinstituut’un katkılarıyla hazırlanan “Asansör ve Yürüyen Merdivenler” bölümü AVM’lerde düşey taşıma sistemlerini ele alıyor. Gazetenin yeni özel bölümü Aydınlatma’da ise Aydınlatma Merkezi Genel Müdürü Y. Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Utku Başkır, ışığı algılar üzerinden ele alıyor.

Son olarak yeni sayıda CENEVİZ Gayrimenkul tarafından geliştirilen ŞANALarc tasarımı “Kayıkhane” projesi detaylı bir künye ile yer alıyor.

Sektörün önde gelen profesyonellerine basılı olarak dağıtılan; Turkcell Dergilik ve Türk Telekom E-Dergi ve dMags uygulamaları aracılığıyla çevrimiçi olarak okunabilen bi_özet gayrimenkul’ün eski sayılarının pdf’lerine ve tüm içeriğine www.biozetgayrimenkul.com üzerinden de ulaşmak mümkün.