(Knauf Türkiye)’nin YENİ Genel Müdürü: Ali Türker

İnşaat sektöründe 24 yıldır üst düzey yöneticilik pozisyonları da dahil olmak üzere pek çok stratejik görevde bulunan Ali Türker, 1 Mart 2019 tarihi itibariyle Knauf Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

İnşaat sektöründe geçirdiği uzun yıllar boyunca ürün müdürü, teknik müdür, pazarlama müdürü, satış ve pazarlama direktörü olmak üzere pek çok farklı pozisyonda çalışan Ali Türker, Knauf Türkiye’ye katılmadan önce ODE Yalıtım’da genel müdür olarak görev yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu olan Ali Türker, daha sonra Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) programını tamamladı. İnşaat sektöründe inovasyon ve dijitalleşme konularıyla özel olarak ilgilenen Türker, kariyeri boyunca EIIF (European Industrial Insulation Foundation), Eurima (European Insulation Manufacturers Association), İzoder Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği, Bitüder Bitümlü Su Yalıtımcıları Derneği ve XPSder gibi derneklerde yurt içi ve yurt dışı birçok projede aktif rol aldı.

Evli ve iki erkek çocuk babası olan 1972 İzmir doğumlu Ali Türker, çok iyi derecede İngilizce biliyor.


Knauf Türkiye: 
1989 yılında Biltepe A.Ş. adıyla Türkiye’nin ilk kartonlu alçı plaka fabrikası olan Ankara Fabrikası’nda üretimine başlamıştır. 1997 yılının ikinci yarısında dünya devi Knauf ile birleşerek “Tepe Knauf” adını alan firma, 2000 yılından itibaren ise %100 Knauf olarak yatırımlarına devam etti. Yine aynı yıl yeni kartonlu alçı plaka fabrikasını İzmit’te hizmete alan Knauf, 2009 yılında, Avrupa’nın en büyük tesislerinden biri olan üçüncü fabrikası Ankara Ahiboz Fabrikası’nda üretime başladı.

Türkiye’de 300’den fazla çalışanı bulunan Knauf, mimari projelere ücretsiz teknik destek veren mimar ve mühendislerden oluşan kadrosu ile tüm illere satış öncesi ve satış sonrası hizmet sunmaktadır. Knauf Türkiye’nin yenilikçi sistem ve ürünleri, Türkiye çapındaki geniş ve yetkin bayi ağı sayesinde bugün Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Knauf Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği doğrultusunda, Ankara, İstanbul, İzmir ve Giresun’da bulunan Eğitim Merkezleri’nin yanı sıra 81 ilde bulunan Meslek Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezleri’nde ücretsiz uygulama eğitimleri düzenlemektedir.