(İstanbul Okan Üniversitesi) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden 6. PASLAŞMALAR Sergisi: Yan Oda

İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Paslaşmalar sergisi bu yıl 6. kez sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl konsept olarak seçilen “Yan Oda” kavramı akademisyen sanatçıların sırayla birbirlerine işlerini iletmeleri ve bu üretimlere cevaben yan oda sakinlerinin 48 saat içinde bir eser üretip zincire devam etmeleri şeklinde gerçekleştirildi. Bu oyunsu konsept sonucunda Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin neredeyse tüm odalarından çıkan eserler tematik bir bütünlük içerisinde görücüye çıkıyor.


Paslaşmalar Yan Oda
Tarih: 5 Şubat 2019 – 5 Mart 2019
Yer: Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi Olympos Sergi Salonu


Yan Oda kavramı üzerinden sanatçıların ve buna bağlı olarak odaların birbirinin işine “yanıt verebilmeleri”, geliştirmeleri ya da karşı durup yeni bir söz söyleyebilecekleri bir sergi oluşturuldu. Paslaşmalar üretimin ortak ve diyalog içeren bir süreç olabileceğini vurgulamayı amaçlıyor.

Paslaşmalar sergisi, Yan Oda kavramının ruhuna uygun olarak üniversitenin kamusal bir odası sayılabilecek, bu yıl faaliyete geçerek İstanbul’un en önemli kültürel alanlarından biri olma iddiasını taşıyan Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi Olympos Sergi Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Paslaşmalar VI: Yan Oda 5 Mart 2019 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.