(Seramiksan)’dan Sade, Cesur ve Çağdaş TERRAZZO Yorumu…

1950’li yılların popüler zemin kaplama ürünü olan Terrazzo,  Seramiksan’ın modern yorumuyla yeniden yaşam alanlarına giriyor.

Tasarım dünyasına dair en yeni malzeme ve tasarımların sergilendiği uluslararası otorite kabul edilen Maison & Objet Paris ve Londra Tasarım Festivallerinde 2019’un malzemesi olarak açıklanan terrazzo, dekorasyon ve tasarım dünyasının yeniden gözdesi oluyor.

16.yüzyıl’da İtalyan mermer ustaları tarafından Venedik’te bulunduğu tahmin edilen, çimento harcının içinde barındırdığı mermer, quartz ve renkli camlar ile tarihin en eski çevreci zemin kaplama ürünü olan terrazzo, dekorasyondaki yükselişini 2019 yılında da devam ettirecek.

Tasarımlarıyla dikkat çeken Seramiksan, terrazzonun bir yansıması olarak ürettiği özel seride, terrazzoyu sade, cesur ve çağdaş bir yorumla sunuyor.

Seramiksan’ın yepyeni serisi Terrazzo, taneli yüzey dokusuyla sıcak ve aynı zamanda cesur bir tarza sahip yaşam alanları vaat ediyor. 60×120, 60×60 cm ebatlarında üretilen hem yerde hem duvarda kullanılan porselen karolar ticari alanlarda, trafiği yoğun yerlerde da rahatlıkla kullanılıyor. Hem mat hem lappato farklı yüzey alternatifleriyle kullanım imkanı sağlıyor.