(Batı Anadolu Grubu) İŞ GÜVENLİĞİNE Çocuklarla Dikkat Çekiyor…

Türkiye’nin en önemli sanayi gruplarından biri konumunda bulunan Batı Anadolu Grubu, Dünya İş Güvenliği ve Sağlığı Günü kapsamında “Çocuklarla İş Güvenliği” projesini başlattı. Çalışanlar ve tedarikçilerin iş sağlığı ve güvenliğine olan duyarlılıklarını arttırmak, santrallerdeki iş kazalarını azaltmak, diğer firmalara örnek olmak ve bu önemi aşılamak amacıyla başlatılan projedeki baş roller çalışan çocuklarının.

Çalışanların, çocuklarını iş yerinde görmelerinin onları daha dikkatli ve duyarlı davranmaya sevk etmesinin amaçlandığı proje kapsamında iş güvenliği ve sağlığı temalı panolar oluşturuldu. Ebeveynlerinin yerine geçen çalışan çocukları,  günlük iş rutininde ne gibi tehlikelerin beklendiği ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini gösteren kompozisyonlarda rol aldı.  Çalışma kapsamında ebeveynlerinin çocukların varlığını yanlarında hissederek iş güvenliği ve sağlığı farkındalığının oluşturulması amaçlanıyor. Tesisin çeşitli konumlarına yerleştirilen panolarla iş kazalarının azaltılması dikkat çekiliyor.

“Çocuklarla İş Güvenliği” projesiyle sektördeki firmaların da dikkatini çekmeyi hedefleyen Batı Anadolu Grubu, iş güvenliği ve sağlığı kapsamında gerçekleştirdikleri bu tarz çalışmalarla sektörde farkındalık yaratmayı istiyor.


Batı Anadolu Grubu:
1966 yılında Batı Anadolu Çimento Sanayii olarak temelleri atılan “Batı Anadolu Grubu” bugün Türkiye’nin öncü holdinglerinden biri konumuna sahip. Batı Anadolu Grubu’nun şirketleri arasında Çimento endüstrisinin güçlü şirketlerinden BATIÇİM ve BATISÖKE, enerji üretimi ve perakende satışı alanında faaliyet gösteren BATIENERJİ;  hazır beton tesisleri bulunan BATIBETON, liman işletmeciliği ve lojistik alanında BATILİMAN ve uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlayan Ash Plus bulunuyor.