(AKDO) ‘‘TASARIM KONFERANSLARI’’ Serisi Seneyi Tamamlıyor!

AKDO tarafından düzenlenen “Tasarım Konferansları” Aralık ayında gerçekleşecek iki konferansla 2018 senesini tamamlıyor. Silkar Plaza’nın ev sahipliği yapacağı ilgi çekici konferansların, 7 Aralık 2018 günü, saat 16:00’da gerçekleşecek olan “Mimarlığın İyileştirici Gücü” başlıklı oturumun konuşmacısı Görkem Volkan (Görkem Volkan Design Studio) olacak. Bu etkinliği takip eden haftada, 12 Aralık 2018 günü, saat 16:00’da “Binaların İçinden Neler Geçiyor?” başlıklı oturumuna ise konuşmacı olarak Ayşe Hasol Erktin (HAS Mimarlık) katılacak.


Görkem Volkan “Mimarlığın İyileştirici Gücü”
Tarih: 07.12.2018
Saat: 16:00.

Ayşe Hasol Erktin “HAS Mimarlık”
Tarih: 12.12.2018
Saat: 16:00.

Yer: Silkar Plaza
Adres: Silkar Plaza, Orta Mah. Topkapı Maltepe Cad. No:6 K:8 34030
Bayrampaşa / İstanbul / Türkiye
Telefon: (0212) 576 75 00
E-posta: info@akdo.com.tr


Görkem Volkan Design Studio, İstanbul’da 2006 yılında kurulduğundan beri mimari, iç mimari ve proje danışmanlık hizmetleri konusunda uzmanlaşmıştır. GVDS, katıldığı tüm projelerde önceliklerini müşteri ve mimar arasında, başarılı ve koordineli bir ekip çalışması sürdürerek tasarım, proje koordinasyonu, uygulama ve üretim süreçlerinin izlenmesi, disiplinler arası koordinasyon, teklif belgelerinin hazırlanması olarak belirlemişlerdir. Tasarımın kurumsal stil ve marka oluşumda önemli bir role sahip olduğuna inanırken, projelerinde müşteri, kullanıcı ve çevresel faktörlere en uygun
seçenekleri başarıyla sunmaktadırlar.

HAS Mimarlık, otel, hastane, üniversite, ofis ve konut yerleşmesi türünden çeşitli yapıların mimari proje çalışmasının yanı sıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız iç mimarlık, tasarım ve uygulamaları gerçekleştirmiştir. Bunlar arasında, yatırım ve işlevler açısından üst düzeyde deneyim gerektiren mimari proje çalışmalarından; İzmir Büyük Efes Oteli, Hyatt Regency Dushanbe, Cezayir El Aurassi Oteli ile Anadolu Sağlık Merkezi ve Kristal Kule sayılabilir. HAS Mimarlık, Türkiye’nin BREEAM yeşil bina değerlendiricisi ilk mimarlık firması ve Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası’na (EDAC) sahip ilk ve tek firmasıdır.

Oturumun ardından bir kokteyl ile bir araya gelecek olan konuşmacı ve dinleyiciler, mimari tasarım üzerine sohbet edip fikir alışverişlerinde bulunabilecekler.


AKDO TARAFINDAN DÜZENLENEN “TASARIM KONFERANSLARI” SERİSİ
AKDO tarafından, Silkar Plaza’da, “Tasarım Konferansları” adı altında gerçekleştirilen etkinlik zincirinde; endüstri ürünleri tasarımcıları, modacılar, müteahhitler, yapı firmaları, peyzaj mimarları ve mimari ofislerin katılımıyla çeşitli oturumlar, eğitim organizasyonları, konferanslar ve yarışmalar yer alıyor.

Mimari tasarım hakkında ilham veren bu etkinlik serisi, farklı disiplinlerdeki tasarımcılar ile ilgili daha çok bilgi edinmeyi ve fikir alışverişlerinde bulunmayı mümkün kılıyor.

Tasarım Konferansları serisinde şimdiye dek, Melike Altınışık (Melike Altınışık Architects), Nilüfer Kozikoğlu (NK Mimarlık & Urban Atölye), Oktan Nalbantoğlu (On Tasarım), Boran Ekinci (Boran Ekinci Mimarlık), Enise Burcu Derinboğaz (Praxis Landscape), Efecan Gürbüz (Naif Tasarım), Alper Derinboğaz (Salon Mimarlık), Craig Copeland (Pelli Clarke Pelli Architects) ve Aydan Volkan (Kreatif Mimarlık) yer aldı.