(TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi) Kadın Çalışma Grubu’ndan BEDEN, MEKAN, ŞİDDET Tartışması…

Meslek alanında yaşanılan her türden ayrımcılık karşısında yan yana gelmenin önemine inanan mimar kadınlar yakın zamanda TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubu çatısı altında bir araya geldi.


Beden, Mekân, Şiddet
Tarih: 24 kasım 2018, 17:00
Yer: Kemankeş Caddesi, no:3 Karaköy/Beyoğlu


Birlikteliklerinin ilk çağrısını “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” arifesinde yapıyor ve mimar kadınları farklı biçimlerle maruz kalınan “Şiddet”i tartışmaya davet ediyorlar.

Grup evde, sokakta, şehirde… Ofiste, şantiyede, akademide…. Hayatları sarmalayan şiddet olgusunu ve  bu olgu ile nasıl başa çıkılabileceğini birlikte masaya yatırmayı hedefliyor.

Etkinlikte mimarlık mesleğinin bir parçası olarak planlanan şehirlerin, oluşturulan mekânların kadına yönelik şiddet ile bağını uzman psikolog ve sosyologların eşliğinde tartışılacak.

“Beden, Mekân, Şiddet” başlığı altında yapılacak  ilk etkinliğin konukları Psikolog Beyza Bilal ve İstanbul’da Bekâr Kadın Olmak kitabının da yazarı Sosyolog Ceren Lordoğlu.

* Etkinlik boyunca çocuk bakım desteğine ihtiyaç duyacak mimarlar 0 212 251 49 00 no’lu numaradan şubeye ulaşarak talebini iletebilir.